LimeSurvey Develop - en to sq_AL translation catalogue (1341 entries)

en: %s duplicate records removed
sq_AL: %s Rekordet e dyfishta u hoqën

en: %s min. %s sec.
sq_AL: %s min. %s sek.

en: %s of %s columns selected
sq_AL: %s nga %s kollona të zgjedhura

en: %s old response(s) were successfully imported.
sq_AL: Përgjigja(et) e vjetër(ra) %s u importuan me sukses.

en: %s participants have been copied to the central participants table
sq_AL: %s pjesëmarrëss janë kopjuar në tabelën qëndrore të pjesëmarrësve

en: %s records imported
sq_AL: %s rekorde u importuan

en: %s records met minimum requirements
sq_AL: %s rreshta përkojnë me kërkesat minimale

en: %s records where the number of fields does not match
sq_AL: %s rekorde ku numri i fushave nuk përkon

en: %s records with invalid email address removed
sq_AL: %s rekorde me adresë emaili të pavlefshme u hoqën

en: %s response lines in your file.
sq_AL: %s rreshta përgjigjesh në skedarin tuaj.

en: %s responses already exist.
sq_AL: %s përgjigjet ekzistiojnë tashmë.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
sq_AL: %s përgjigje nuk mund të shtohen apo përditësohen.

en: %s responses were inserted.
sq_AL: %s përgjigje u shtuan.

en: %s responses were updated.
sq_AL: %s përgjigje u përditësuan.

en: %s%% completed
sq_AL: %s%% kompletuar

en: (Autodetect)
sq_AL: (Prove auromatike)

en: (Iconv Library not installed)
sq_AL: (Libraria Iconv nuk eshte e instaluar)

en: (None)
sq_AL: (Asgjë)

en: (Sub-)question width
sq_AL: Gjerësia e (Nën-)pyetjes

en: (none)
sq_AL: (asnjë)

en: 16 or up
sq_AL: 16 ose më lartë

en: 1st quartile (Q1)
sq_AL: Kuartili i parë (Q1)

en: 5 Point Choice
sq_AL: 5 pika zgjedhjeje

en: 7bit Swedish
sq_AL: 7bit Suedisht

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
sq_AL: Nje kopje sigurie e tabelave eshte perfunduar, administratori i sistemit mund ta aksesoje ate.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
sq_AL: Një kopje rezervë të kësaj tabelë do të bëhet nëse vazhdojni. Administrator sistemi juaj do të jetë në gjendje të ketë akses në këtë tabele.

en: A database named "%s" already exists.
sq_AL: Nje baze te dhenash e quajtur "%s" ekziston.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
sq_AL: Një hartë me pyetje do të shfaqet; pjesëmarrësit do kenë mundësi të bredhin te pyetjet e rëndësishme.

en: A template with that name already exists.
sq_AL: Një shabllon me atë emër ekzistion

en: AND/OR Date is
sq_AL: DHE/OSE Data është

en: ARMSCII-8 Armenian
sq_AL: ARMSCII-8 Armene

en: Absolute value
sq_AL: Vlera absolute

en: Access
sq_AL: Akses

en: Access denied
sq_AL: Hyrja u mohua

en: Access denied!
sq_AL: Nuk keni akses!

en: Action
sq_AL: Veprimi

en: Actions
sq_AL: Veprime

en: Activate
sq_AL: Aktivizo

en: Activate Survey
sq_AL: Aktivizo Anketën

en: Active
sq_AL: Aktiv

en: Active surveys
sq_AL: Anketat aktive

en: Add
sq_AL: Shto

en: Add URL parameter
sq_AL: Shto URL parametër

en: Add a language:
sq_AL: Shto gjuhë:

en: Add a new question
sq_AL: Shto pyetje të re

en: Add a prefix to the answer field
sq_AL: Shtoe prefiksin tek fusha e përgjigjes

en: Add a suffix to the answer field
sq_AL: Shto sufiksin në hapsirën e pvrgjigjes

en: Add another record
sq_AL: Shto një rekord të ri

en: Add answer
sq_AL: Shto përgjigje

en: Add attribute
sq_AL: Shto atribut

en: Add condition
sq_AL: Shto kushtëzim

en: Add fields
sq_AL: Shto skedarë

en: Add file
sq_AL: Shto skedar

en: Add new question to group
sq_AL: Shto pyetje të re në grup

en: Add new user group
sq_AL: Shto një gruë të ri përdoruesish

en: Add or delete groups
sq_AL: Shto ose fshij grupet

en: Add or delete questions
sq_AL: Shto ose fshij pyetjet

en: Add participant
sq_AL: Shto pjesmarrës

en: Add participant to survey
sq_AL: Shto pjesmarrës në anketë

en: Add participants to survey
sq_AL: Shto pjesëmarrësit në anketë

en: Add question
sq_AL: Shto pyetje

en: Add scenario
sq_AL: Shto skenar

en: Add user
sq_AL: Shto shfrytëzues

en: Additional Languages
sq_AL: Gjuhe shtese:

en: Admin login name
sq_AL: Emri logues i Administratorit

en: Admin login password
sq_AL: Fjalëkalimi për administratorin

en: Administration
sq_AL: Administrim

en: Administrator:
sq_AL: Administratori:

en: After
sq_AL: Mbas

en: Albanian
sq_AL: Shqip

en: All
sq_AL: Gjithë

en: All answers are already selected in this quota.
sq_AL: Jane zgjedhur te gjitha pergjigjet ne kete citim.

en: All conditions in this survey have been deleted.
sq_AL: Te tera kushte e ketij sondazhi jane eliminuar

en: All conditions meet consistency standards.
sq_AL: Të gjitha kushtëzimet i plotësojnë rregullat e konsistencës.

en: All emails were sent.
sq_AL: Gjithë email-et u dërguan

en: All in one
sq_AL: E gjitha në një

en: All participant information is lost.
sq_AL: Gjith informacioni i pjesëmarrësve humbi.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
sq_AL: Të gjitha pyetjet, pëgjigjet, etj për gjuhët e hequra do të humbasin. Jeni i sigurtë?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
sq_AL: Të gjitha pyetjet, grupet dhe prametrat janë të modifikueshëm sërisht.

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
sq_AL: Të gjitha përgjigjet nuk janë më të aksesueshme me LimeSurvey.

en: All the attributes are automatically mapped
sq_AL: Të gjitha atributet janë lidhur automatikisht

en: All tokens
sq_AL: Të gjitha token-at

en: Allowed file types
sq_AL: Lejohet lloji i skedarëve

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
sq_AL: Lejohen tipet e skedarëve të ndara me presje. psh. pdf,doc,odt

en: Always hide this question
sq_AL: Gjithmonë fshehe këtë pyetje

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
sq_AL: Nje email u dergua ne adresen qe ju siguruat, me kontaktin per kete kerkim. 	e lutem ndiq lidhjen ne kte email per te proceduar

en: An email has been sent with details about your saved survey
sq_AL: Nje mesazh ne posten elektronike eshte derguar me detajet rreth kerkimit tuaj te ruajtur

en: An email with a generated password was sent to the user.
sq_AL: Nje mesazh me nje fjalekalim te ri ju dergua perdoruesit

en: An error occurred saving a response to survey id
sq_AL: Ndodhi nje gabim kur po ruhej nje pergjigjje per identitetin e kerkimit.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
sq_AL: Një gabim i parikuperueshëm ndodhi gjatë përditësimit. Detajet e gabimit:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
sq_AL: Ndodhi nje gabim i papritur dhe pergjigjet tuaja nuk mund te ruhen.

en: Anonymized responses?
sq_AL: Përgjegjje të anonimizuara?

en: Answer
sq_AL: Pergjigje

en: Answer matched (regexp)
sq_AL: Përgjigja përkpon me(regexp)

en: Answer must be %s
sq_AL: Përgjigja duhet të jetë %s

en: Answer must be between %s and %s
sq_AL: Përgjigja duhet të jetë ndërmjet %s dhe %s

en: Answer must be greater or equal to %s
sq_AL: Përgjigja duhet të jetë më e madhe ose e barabartë me %s

en: Answer must be less or equal to %s
sq_AL: Përgjijga duhet të jetë më e vogël ose e barabartë me %s

en: Answer options were successfully saved.
sq_AL: Opsionet e përgjigjes u ruajtën me sukses.

en: Answer was
sq_AL: Përgjigja ishte

en: Answer was NOT
sq_AL: Përgjigja nuk ishte

en: Answer was greater than
sq_AL: Përgjigja ishte më i/e madhe se

en: Answer was greater than or equal to
sq_AL: Përgjigja ishte më i/e madhe ose baraz me

en: Answer was less than
sq_AL: Përgjigja ishte më i/e vogël se

en: Answer was less than or equal to
sq_AL: Përgjigja ishte më i/e vogël ose baraz me

en: Answers
sq_AL: Pergjigjet

en: Answers and tokens have been re-opened.
sq_AL: Përgjigjet dhe token-at janë rihapur.

en: Answers cleared
sq_AL: Përgjigjet u fshinë

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
sq_AL: Pergjigjet me kod 0 ose kod bosh nuk lejohen dhe nuk do te ruhen

en: Apr
sq_AL: Pri

en: April
sq_AL: Prill

en: Arabic
sq_AL: Arabisht

en: Arc cosine
sq_AL: Arc cosinus

en: Arc sine
sq_AL: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
sq_AL: Arc tangenti për dy variablat

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
sq_AL: A jeni të sigurtë që dëshironi të *fshini* disa përgjegjje të pa kompletuara, dhe anuloni gjendjen e pyetjeve dhe tokenëve?

en: Are you sure you want to delete this entry?
sq_AL: Jeni i sigurte qe doni ta fshini?

en: Arithmetic mean
sq_AL: Domethënie aritmetike

en: Armenian
sq_AL: Armenisht

en: Array
sq_AL: Vargu

en: Array (10 Point Choice)
sq_AL: Vektor (5 pika zgjedhjeje)

en: Array (5 Point Choice)
sq_AL: Vektor(5 pika zgjedhje)

en: Array (Numbers)
sq_AL: Vektor (Numrash)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
sq_AL: Vektor (Po/Jo/e pasigurte)

en: Array by column
sq_AL: Vargu në kolonë

en: Array dual scale
sq_AL: Varg me shkallë të dyfisht

en: Array filter
sq_AL: Filteri i vargut

en: Array filter exclusion
sq_AL: Përjashtim i filtrimit të tabelës

en: Arrays
sq_AL: Vargjet

en: As a last step you should clear your browser cache now.
sq_AL: Veprimi i fundit ëshët pastrimi i cache-së së browser-it

en: Assessments
sq_AL: Vleresime

en: At beginning
sq_AL: Në fillim

en: At end
sq_AL: Në fund

en: At least one installed
sq_AL: Të paktën një i instaluar

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
sq_AL: Vërejtje: Disa kode të pyetjeve janë ndryshuar. Ju lutem kontrolloni me kujdes, sepse disa ndryshime mund të mos jenë të sakta.

en: Attribute %s (%s)
sq_AL: Atributi %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
sq_AL: Atributi %s u fshi.

en: Attribute field
sq_AL: Fusha atirbut

en: Attribute name:
sq_AL: Emri i atributit

en: Attribute type:
sq_AL: Tipi i atributit:

en: Aug
sq_AL: Gush

en: August
sq_AL: Gusht

en: Authentication method
sq_AL: Mënyra e autentikimit

en: Auto
sq_AL: Automatike

en: Auto Translate
sq_AL: Vetë përkthim

en: Autoload URL
sq_AL: URL ekzekutim-automatik

en: Automatic
sq_AL: Automatike

en: Average
sq_AL: Mesatarja

en: Average file size
sq_AL: Madhësia mesatare e skedarit

en: Back
sq_AL: Kthim

en: Back to Response Import
sq_AL: Kthim tek Import Pergjigjje

en: Back to main menu
sq_AL: Kthehu në menynë kryesore

en: Base language
sq_AL: Gjuha bazë

en: Base language:
sq_AL: Gjuha bazë:

en: Basque
sq_AL: Baske

en: Before
sq_AL: Përpara

en: Big5 Traditional Chinese
sq_AL: Big5 Kineze tradicionale

en: Binary pseudo charset
sq_AL: Vendosje pseudobinare e karaktereve

en: Bosnian
sq_AL: Bosnia

en: Browse
sq_AL: Shfleto

en: Browse saved responses
sq_AL: Shfleto përgjigjet e ruajtura

en: Bulgarian
sq_AL: Bullgarisht

en: Buy a new key
sq_AL: Ju lutem blini nje te ri!

en: By question group
sq_AL: Sipas grupit të pyetjes

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
sq_AL: CSS stili për 'mesazhi për kalimin e kufizimit kohorë'

en: CSV field names
sq_AL: Emrat e skedarëve CSV

en: CSV input format
sq_AL: CSV formati hyrës

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
sq_AL: Llogarit Devijimin Standart të Kampjonit për listën e numrave

en: Calculate the sum of values in an array
sq_AL: Kalkulo shumën e vlerave në varg

en: Calculates the exponent of e
sq_AL: Kalkulo eksponentin e

en: Calculation
sq_AL: Llogaritje

en: Can't connect to the LDAP directory
sq_AL: Nuk mund te lidhet me direktorineLDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
sq_AL: Nuk mund te ngarkoje etiketa pasi qe ju po perdorni kode te duplikuara

en: Cancel
sq_AL: Anullo

en: Cancel editing
sq_AL: Anulo ndryshimet

en: Cannot be changed
sq_AL: Nuk mund të ndryshohen

en: Cannot import the VVExport file.
sq_AL: Nuk mund te importoje skedarin VVExport.

en: Catalan
sq_AL: Katalane

en: Category separator
sq_AL: Ndarës kategorie

en: Change the language
sq_AL: Ndryshoni gjuhën

en: Character set of the file:
sq_AL: Teresia e karaktereve te skedarit:

en: Chart type
sq_AL: lloji i grafikonit

en: Check any that apply
sq_AL: Zgjidhni njërën apo disa nga mundësitë e mëposhtme

en: Check data
sq_AL: Kontrollo të dhënat

en: Checkbox is checked
sq_AL: Chekcbox është zgjedhur

en: Checkbox is unchecked
sq_AL: Checkbox nuk është përzgjedhur

en: Checking basic requirements...
sq_AL: Kontrollimi i kërkesave bazë

en: Checking existing LimeSurvey files...
sq_AL: Kontrollimi i skedarieve ekzistues LimeSurvey...

en: Chinese (Simplified)
sq_AL: Kineze (E thjeshtezuar)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
sq_AL: Kineze (Tradicionale - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
sq_AL: Kineze (Tradicionale - Tajvan)

en: Choice of rank %s
sq_AL: Zgjedhja për rangun %s

en: Choose one of the following answers
sq_AL: Lutemi zgjidhni vetëm njërën nga mundësitë e mëposhtme

en: Choose the CSV file to upload:
sq_AL: Zgjidh skedarin CSV per tu ngarkuar:

en: Choose when user can add a comment
sq_AL: Zgjidh kur përdoruesi mund të shtojë koment

en: Choose your language
sq_AL: Zgjidhni gjuhen tuaj

en: Clear
sq_AL: Pastro

en: Click here to log in.
sq_AL: Klikoni këtu për të hyrë.

en: Click here to start the survey.
sq_AL: Klikoni këtu për të filluar anketën.

en: Click on the following button if you want to
sq_AL: Kilikoni në butonin më poshtë nëse dëshironi

en: Close
sq_AL: Mbyll

en: Close editor
sq_AL: Mbyll editorin

en: Code
sq_AL: Kodi

en: Code:
sq_AL: Kodi:

en: Columns
sq_AL: Kolonat

en: Comma
sq_AL: Presje

en: Comma (,)
sq_AL: Presje (,)

en: Comment
sq_AL: Koment

en: Comment only when
sq_AL: Komento vetëm kur

en: Comment only when you choose an answer.
sq_AL: Komentoni vetëm kur të zgjidhni një përgjigje.

en: Comment only when you don't choose an answer.
sq_AL: Komentoni vetëm kur nuk zgjidhni asnjë përgjigje.

en: Comment your answers.
sq_AL: Komentoni përgjigjen tuaj.

en: Comments
sq_AL: Komentet

en: Completed
sq_AL: Perfunduar

en: Completed?
sq_AL: Perfunduar?

en: Condition
sq_AL: Kusht

en: Conditions
sq_AL: Kushtet

en: Configure
sq_AL: Konfiguro

en: Confirmation
sq_AL: Konfirmim

en: Confirmation email body:
sq_AL: Trupi i emailit të konfirmimit

en: Confirmation email subject
sq_AL: Konfirmo subjektin e emailit

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
sq_AL: Lidhja me bazën e të dhënave dështoi. Ju lutem kontrolloni vendodhjen e bazës së të dhënave përdoruesin dhe fjalëkalimin dhe më pas provojeni përsëri.

en: Constant
sq_AL: Konstante

en: Continue
sq_AL: Vazhdoni

en: Continue?
sq_AL: Vazhdoni?

en: Convert a date/time string to unix timestamp
sq_AL: Konverto një string datë/orë në timestamp unix

en: Copy
sq_AL: Kopjo

en: Copy answer options?
sq_AL: Kopjo opsionet e përgjigjes?

en: Copy failed
sq_AL: Kopjimi deshtoi

en: Copy of survey is completed.
sq_AL: Kopjimi i anketës përfundoi.

en: Core plugin can not be disabled.
sq_AL: Plugin-et core nuk mund të çaktivizohen.

en: Corrected time:
sq_AL: Ora e rregulluar

en: Cosine
sq_AL: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
sq_AL: Nuk mund të lidhem me serverin LDAP.

en: Could not delete user group.
sq_AL: Nuk mund te fshij grupin e perdoruesve

en: Could not delete user group. No group selected.
sq_AL: Nuk mund te fshij numrin e perdoruesve. Nuk eshte zgjedhur asnje grup

en: Could not delete user. User was not supplied.
sq_AL: Nuk mund te fshish perdorues. Persoruesi nuk ishte prezent.

en: Could not modify user data.
sq_AL: Nuk mund të modifikoj të dhënat e përdoruesit.

en: Count
sq_AL: Njehsim

en: Count the number of answered questions in the list
sq_AL: Numëro pyetjet e plotësuara në listë

en: Create, import, or copy survey
sq_AL: Krijo, importo, ose kopjo një anketë

en: Created by
sq_AL: I krijuar nga

en: Croatian
sq_AL: Kroatisht

en: Czech
sq_AL: çekisht

en: Czech (informal)
sq_AL: Çekisht (informale)

en: DATA TO BE ENTERED
sq_AL: E DHENE PER TU HEDHUR

en: DEC West European
sq_AL: DEC Europa Perendimore

en: DOS Cyrillic (cp866)
sq_AL: DOS Cirilik (cp866)

en: Danish
sq_AL: Danisht

en: Data entry screen
sq_AL: Ekrani për hedhjen e të dhënave

en: Database
sq_AL: Baza e të dhënave

en: Database %s has been successfully populated.
sq_AL: Baza e të dhënave %s u popullua me sukses.

en: Database configuration
sq_AL: Konfigurimi i databazës

en: Database creation
sq_AL: Krijimi i bazës së të dhënave

en: Database doesn't exist!
sq_AL: Databaza nuk ekziston!

en: Database has been created.
sq_AL: Baza e te dhenave u krijua

en: Database name
sq_AL: Emri i bazës së të dhënave

en: Database type
sq_AL: Tipi i bazës së të dhënave

en: Database user
sq_AL: Përdorues i bazës së të dhënave

en: Date
sq_AL: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
sq_AL: Data (VVVV-MM-DD) eshte njesoj

en: Date added
sq_AL: Data u shtua

en: Date entered is invalid!
sq_AL: Data e vendosur nuk është e vlefshme!

en: Date is
sq_AL: Data është

en: Date/Time format
sq_AL: Formati Datë/Orë

en: Day
sq_AL: Dite

en: Deactivate
sq_AL: Çaktivazo

en: Deactivate Survey
sq_AL: Ç'aktivizo Anketën

en: Deactivated result tables
sq_AL: Tabela e rezultateve është e çaktivizuar

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sq_AL: I dashur {EMRI},
    
    Kohet e fundit ne u ftuam ju te merrni pjese ne nje kerkim.
    
    Ne vume re se ju akoma nuk e keni kompletuar kerkimin, dhe do te deshironim y'ju kujtonim ju se kerkimi eshte akoma i vlefshem nese ju deshironi te merrni pjese.
    
    Kerkimi titullohet 
    '{EMRI I KERKIMIT}'
    
    '{PERSHKRIMI I KERKIMIT}'
    
    Per te marre pjese, te lutem kliko ne rreshtin me poshte.
    
    Me nderime,
    
    {EMRI I ADMINISTRATORIT} ({ADRESA E POSTES ELEKTRONIKE TE ADMINISTRATORIT})
    
    ----------------------------------------------
    Kliko ketu per te bere kerkimin:
    {KERKIMI URL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
sq_AL: I dashur {EMRI},
    
    Ju ose dikush qe po perdor adresen tuaj te postes elektronike, jeni rregjistruar te merrni pjese ne kerkimin ne rrjet te titulluar {EMRI I KERKIMIT} .
    
    Per ta kompletuar kete kerkim, kliko ne URL e meposhtme.
    
    {KERKIMI URL}
    
    Nese ju keni ndonje pyetje rreth ketij kerkimi, ose nese ju nuk u rregjistruat per te marre pjese dhe besoni se ndodhi nje gabim gjate dergimit te mesazhit, ju lutem kontaktoni  {EMRI I ADMINISTRATORIT} unter {ADRESA E POSTES ELEKTRONIKE TE ADMINISTRATORIT}.

en: Dec
sq_AL: Dhje

en: December
sq_AL: Dhjetor

en: Decimal mark:
sq_AL: Numra dhjetor

en: Decrease
sq_AL: Zvogelim

en: Default
sq_AL: Gjendje

en: Default answers
sq_AL: Përgjigjet e paracaktuara

en: Default attribute name:
sq_AL: Emri i paracaktuar i atributit:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
sq_AL: Kordinatat fillestare të hartës kur ngarkohet faqja për herë të parë. Formati. gjatëso [hapsirë] gjerësi

en: Default language
sq_AL: Gjuha e parackatkuar

en: Default value:
sq_AL: Vlera fillestare:

en: Delete
sq_AL: Fshij

en: Delete User
sq_AL: Fshi Perdoruesin

en: Delete attribute
sq_AL: Fshi atribut

en: Delete current question group
sq_AL: Fshi grupin aktual të pyetjeve

en: Delete current user group
sq_AL: Fshini grupin aktual të përdoruesve

en: Delete label set
sq_AL: Fshije tabelen e vleresimit

en: Delete one or more participants...
sq_AL: Fshi një ose më shume pjesmarrës...

en: Delete survey
sq_AL: Fshi anketën

en: Delete this attribute:
sq_AL: Fshi këtë atribut:

en: Delete this entry
sq_AL: Fshije kete hyrje

en: Delete this response
sq_AL: Fshi këtë përgjigje

en: Delete this user
sq_AL: Fshi këtë përdorues

en: Delete token attribute %s
sq_AL: Fshi atributin e token-it %s

en: Delete user
sq_AL: Fshi përdorues

en: Deleting User
sq_AL: Duke fshire perdoruesin

en: Deleting groups: %u groups deleted
sq_AL: Duke fshirë grupet: %u grupe u fshinë

en: Deleting survey table: %s
sq_AL: Duke fshirë tabelën e anketës: %s

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
sq_AL: Fshirja e këtij grupi do të fshijë gjithashtu të gjitha pyetjet dhe përgjigjet që ai përmban. Jeni i sigurtë që doni të vazhdoni?

en: Description
sq_AL: Përshkrim

en: Description of the survey
sq_AL: Pershkrimi i sondazhit

en: Description:
sq_AL: Pershkrimi:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
sq_AL: Vendosni nëse një variabël duhet të jetë bosh

en: Did Not Save
sq_AL: Nuk u ruajt

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
sq_AL: Direktoria me emrin `%s` ekziston - zgjedhni nje emer tjeter

en: Disable chart
sq_AL: Ç'aktivizo grafik

en: Disable only
sq_AL: Vetëm anulo

en: Disabled
sq_AL: I ç'aktivizuar

en: Display
sq_AL: Paraqit

en: Display a chart in the statistics?
sq_AL: Shfaq grafikonin në statistikë?

en: Display chart
sq_AL: Shfaq grafikonin

en: Display columns
sq_AL: Paraqit kolonat

en: Display participants
sq_AL: Shfqë pjesëmarrës

en: Display rows
sq_AL: Paraqit reshtat

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
sq_AL: Shfaq 'vërejtjen për kufizimin kohorë' kur kan mbetur kaq sekonda (vërejtja nuk shfaqet nëse lihet e zbrazët)

en: Display:
sq_AL: Shfaq:

en: Do you really want to delete this response?
sq_AL: Dëshironi vërtet ta fshini këtë përgjigje?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
sq_AL: A deshironi ta permiresoni bazen e te dhenave tani duke krijuar tabelat e nevojshme?

en: Done. Test your survey using the %s icon.
sq_AL: Në rregull. Testoni sondazhin tuaj duke përdorur %s ikonën

en: Dot (.)
sq_AL: Pikë (.)

en: Download
sq_AL: Shkarko

en: Download all files in this response as a zip file
sq_AL: Shkarkoi të gjithë skedarët si zip

en: Download the data and the syntax file.
sq_AL: Shkarko te dhenat dhe skedarin syntax

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
sq_AL: Hyrjet me kode te gjetura te dublikuara nuk apdetohen

en: Duplicate label set name
sq_AL: Dubliko emrin për bashkësinë e etiketimeve

en: Duplicate records removed
sq_AL: Rekordet e dubluara u hoqen

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
sq_AL: Dyfishimet do zbulohen duke kombinuar emrin, mbiemrin dhe adresën email.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
sq_AL: Dyfishimet do të zbulohen duke përdorur fushën participant_id në këtë skedar CSV.

en: Dutch
sq_AL: Holandisht

en: Dutch (informal)
sq_AL: Hollandisht (informale)

en: ERROR MESSAGE
sq_AL: MESAZH GABIMI

en: EUC-JP Japanese
sq_AL: EUC-JP Japonisht

en: EUC-KR Korean
sq_AL: EUC-KR Koreane

en: Edit
sq_AL: Edito

en: Edit Group
sq_AL: Edito grup

en: Edit URL parameter
sq_AL: Ndrysho URL parametrat

en: Edit attribute
sq_AL: Modikiko atribut

en: Edit condition
sq_AL: Modifiko kushtin

en: Edit current question group
sq_AL: Modifiko grupin aktual të pyetjeve

en: Edit default answer values
sq_AL: Modifiko vlerat e paracaktuara të përgjigjes

en: Edit label set
sq_AL: Rregullo tabelen e vleresimit

en: Edit permissions
sq_AL: Ndrysho të drejtat

en: Edit question
sq_AL: Modifikon pyetjen

en: Edit response URL
sq_AL: Ndrysho URL-në e përgjigjes

en: Edit subquestions
sq_AL: Ndrysho nënpyetjet

en: Edit subquestions for this question
sq_AL: Modifiko nënpyetjet për këtë pyetje

en: Edit survey permissions
sq_AL: Ndrysho të drejtat e anketës

en: Edit survey permissions for user %s
sq_AL: Ndrysho të drjetat mbi anketën për përdoruesin %s

en: Edit this entry
sq_AL: Edito kete hyrje

en: Edit this response
sq_AL: Modifiko përgjigjen

en: Edit this token
sq_AL: Edito kete Hyrje

en: Edit this user
sq_AL: Ndrysho këtë përdorues

en: Edit user permissions for user %s
sq_AL: Modifiko të drejtat për përdoruesin %s

en: Editing
sq_AL: Editim

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
sq_AL: Ose ju keni qene inaktiv per nje kohe te gjate ose ka probleme  me lidhjen tuaj.

en: Email
sq_AL: Poste elektronike

en: Email address
sq_AL: Adresa Email

en: Email address is not valid.
sq_AL: Adresa e-mail nuk eshte e vlefshme.

en: Email address of the survey administrator
sq_AL: Adresa e-mail e administratorit te sondazhit

en: Email from the token
sq_AL: Adresa e-mail nga Token

en: Email templates successfully saved.
sq_AL: Shablloni i emailit është regjistruar me sukses.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
sq_AL: Mesazhi per {NAME} ({EMAIL}) nuk u dergua

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
sq_AL: Email nuk u dërgua sepse është aktivizuar demo-mode.

en: Email:
sq_AL: Poste elektronike

en: Enable chart
sq_AL: Aktivizo grafik

en: Enable map display
sq_AL: Mundëso shfaqjen e hartës

en: End URL:
sq_AL: Perfundo-URL:

en: English
sq_AL: Anglisht

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
sq_AL: Vendosni një fjalëkalim për këtë anketë dhe klikoni ruaj.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
sq_AL: Jepni me poshte te detajet tuaja, dhe do ju dergohet menjehere nje email qe permban linkun per te marre pjese ne ankete.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
sq_AL: Shëno emrin e hostit dhe port, p.sh.:imap.gmail.com:995

en: Equation
sq_AL: Ekuacion

en: Error
sq_AL: Gabim

en: Error Files List
sq_AL: Lista e skedareve gabim

en: Error in SQL update
sq_AL: Gabim në SQL update

en: Error on %s for subquestion %s: %s
sq_AL: Gabim në %s për nënpyetjen %s: %s

en: Error saving results
sq_AL: Gabim duke ruajtur rezultatet

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
sq_AL: Gabim : 'other' është fjalë e rezervuar.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
sq_AL: Gabim: Tabela e përgjigjeve nuk ekziston. Anketa nuk mund të çaktivizohet.

en: Error: There are no answers defined for this question.
sq_AL: Gabim: nuk ka pergjigje per kete pyetje.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
sq_AL: Gabim: Ju po përpiqeni të dubloni kodin e përgjigjeve

en: Error: You have to enter a name for this label set.
sq_AL: Gabim: Ju duhet te hyni me nje emer per kete set etiketash

en: Estonian
sq_AL: Estonisht

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
sq_AL: Çdo gjë duket në rregull. Ju lutem vazhdoni me hapin tjetër.

en: Exclude record IDs?
sq_AL: A doni te perjashtoni ID-te e regjistruara?

en: Exclusive option
sq_AL: Opsion ekskluzim

en: Existing LID: %s
sq_AL: LID ekziston: %s

en: Existing attribute
sq_AL: Atribut ekzistues

en: Exit and clear survey
sq_AL: Fshi të dhënat dhe largohu

en: Expired
sq_AL: I skaduar

en: Export
sq_AL: Eksporto

en: Export a VV survey file
sq_AL: Eksporton nje skedar kontrolli VV

en: Export results
sq_AL: Eksporto rezultatet

en: Export survey
sq_AL: Eksporto anketën

en: Export survey results
sq_AL: Eksporto rezultatet e anketës

en: Export syntax
sq_AL: Eksportoni sintaksën

en: Export tokens
sq_AL: Eksporto tokenat

en: Export:
sq_AL: Eksporto

en: Extra comma found in function
sq_AL: Një presje më shumë u gjet në funksion

en: Failed
sq_AL: Deshtoi

en: Failed to activate the plugin.
sq_AL: Aktivizimi i plugin dështoi.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
sq_AL: Shtimi i grupit dështoi! Nuk është shkruar emri i grupit.

en: Failed to deactivate the plugin.
sq_AL: Çaktivizimi i plugin dështoi.

en: Failed to delete answer
sq_AL: E deshtuar per te fshire pergjigje

en: Failed to update answers
sq_AL: E deshtuar gjate apdetimit te pergjigjeve

en: Failed.
sq_AL: Dështoi.

en: Fax to:
sq_AL: Dërgoje me faks te:

en: Feb
sq_AL: Shk

en: February
sq_AL: Shkurt

en: Female
sq_AL: Femër

en: File
sq_AL: Skedar

en: File %s
sq_AL: Skedari %s

en: File %s deleted
sq_AL: Skedari %s u fshi

en: File backup created: %s
sq_AL: Kopje sigurie për skedarin u krijua %s

en: File metadata
sq_AL: Metadata e skedarit

en: File name
sq_AL: Emri i skedarit

en: File seems empty or has only one line
sq_AL: Skedari është bosh ose ka vetëm një rresht

en: File size
sq_AL: Madhësia e skedarit

en: File upload succeeded.
sq_AL: Skedari u ngarkua me sukses.

en: Filter HTML for XSS:
sq_AL: Filteri HTML për XSS:

en: Filter blank email addresses:
sq_AL: Filter bosh adrese emaili:

en: Filter duplicate records:
sq_AL: Hiq Rekordet e dubluara

en: Filter the available answers by this value
sq_AL: Filtro përgjigjet e disponueshme me këtë vlerë

en: Filtered from statistics script
sq_AL: Filtruar nga skripit i statistikave

en: Finalize response submission
sq_AL: Finalizo transmetimin e pergjigjes

en: Find highest value
sq_AL: Gjej vlerën më të madhe

en: Find lowest value
sq_AL: Gjej vlerën më të vogël

en: Find whether the type of a variable is string
sq_AL: Gjej ku lloji i variablës është string

en: Finds whether a value is not a number
sq_AL: Gjej ku vlera nuk është numër

en: Finds whether a variable is NULL
sq_AL: Gjej ku variabla është NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
sq_AL: Gjej ku variabla është numër ose string numerik

en: Finds whether the type of a variable is float
sq_AL: Gjej ku lloji i variblës është float

en: Finnish
sq_AL: Finlandisht

en: First choice
sq_AL: Zgjedhja e parë

en: First line contains the code of questions:
sq_AL: Rreshti i parë përmban kodet e pyetjeve:

en: First name
sq_AL: Emri

en: First name from token
sq_AL: Emri nga token

en: Follow the following link to update it
sq_AL: Ndiqni linkun e meposhtem per ta apdetuar ate

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
sq_AL: Për ta hapur më lehtë në MS Excel, ndryshoni prapashtesën e fajllit në 'tab' ose 'txt'

en: Forbidden Extension
sq_AL: Zgjerimet e ndaluara

en: Format
sq_AL: Formato

en: Format a GMT date/time
sq_AL: Rregullo GMT datën/kohën

en: Format a local date/time
sq_AL: Rregulloa kohën/datën lokale

en: Format a local time/date as integer
sq_AL: Rregullo kohën/datën lokale si intexher

en: Format a number with grouped thousands
sq_AL: Formato numrin me grup mijshesh

en: Format:
sq_AL: Formato:

en: Found
sq_AL: U gjet

en: Found & writable
sq_AL: Gjej & e shkruajshme

en: French
sq_AL: Frengjisht

en: Full name
sq_AL: Emri Mbiemri

en: Full names
sq_AL: Emri i plotë

en: Full question text
sq_AL: Teksti i plotë i pyetjes

en: Full responses
sq_AL: Përgjegjjet e plota

en: GB2312 Simplified Chinese
sq_AL: GB2312 Kineze e Thjeshtuar

en: GBK Simplified Chinese
sq_AL: GBK Kineze e Thjeshtuar

en: GEOSTD8 Georgian
sq_AL: GEOSTD8 Gjeorgjisht

en: Gender
sq_AL: Gjinia

en: General
sq_AL: E përgjithshme

en: Generate a random integer
sq_AL: Gjenero numra të rastit

en: Georgian
sq_AL: Gjeorgjisht

en: German
sq_AL: Gjermanisht

en: German (informal)
sq_AL: Gjermanisht (informale)

en: Get string length
sq_AL: Gjeje madhësinë e stringut

en: Get the integer value of a variable
sq_AL: Mere vlerën integer variablës

en: Get value of pi
sq_AL: Gjej vlerën pi

en: Go to question
sq_AL: Shko tek pyetjet

en: Go to survey
sq_AL: Shko te sondazhi

en: Google Maps
sq_AL: Harta Google

en: Google Maps API key:
sq_AL: Harta Google celësi API

en: Grand total
sq_AL: Totali kryesor

en: Greater than
sq_AL: me i madh se

en: Greater than or equal to
sq_AL: Më i madh baraz me

en: Greater than:
sq_AL: Më i madh se:

en: Greek
sq_AL: Greqisht

en: Group
sq_AL: Grupe

en: Group 1: The first lot of questions
sq_AL: Grupi 1: Pjesa e parë e pyetjeve

en: Group by Group
sq_AL: Grup pas grupi

en: Group could not be deleted
sq_AL: Grupi nuk mundi te fshihej

en: Group member can only see own group:
sq_AL: Pjestari i grupit mund të shohë vetëm grupin e tij:

en: Group members
sq_AL: Pjestarët e grupit

en: HP West European
sq_AL: HP Europa Perendimore

en: HTML editor
sq_AL: editor HTML

en: Heading
sq_AL: Krye

en: Hebrew
sq_AL: Izraelisht

en: Height of dropdown
sq_AL: Lartësia e dropdown

en: Hello %s,
sq_AL: Përshëndetje %s,

en: Help about this question
sq_AL: Ndihme rreth kesaj pyetjeje

en: Help:
sq_AL: Ndihmë:

en: Hide both
sq_AL: Fshehi të dyja

en: Hour
sq_AL: Ora

en: How many roads must a man walk down?
sq_AL: Sa rrugë duhet të eci një njëri?

en: How many rows to display
sq_AL: Sa reshta të shfaq

en: Huge Free Text
sq_AL: Tekst i lire i madh

en: Hungarian
sq_AL: Hungarisht

en: IP Addresses will be logged
sq_AL: Adresat IP do te ruhen

en: ISO 8859-7 Greek
sq_AL: ISO 8859-7 Greqisht

en: ISO 8859-8 Hebrew
sq_AL: ISO 8859-8 Hebraisht

en: Icelandic
sq_AL: Islandisht

en: Identifier
sq_AL: Identifikues

en: Identifier:
sq_AL: Identifikues

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
sq_AL: Kur shfaqen gabime ju duhet të ekzekutoni këtë skript në mënyrë të përsëritur

en: If necessary the database will be updated.
sq_AL: Nqs është e nevojshme, baza e të dhënave do të përditësohet.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
sq_AL: Nese perdoren Hyrje, publiku duhet te regjistrohet per te marre pjse ne kete sondazh

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
sq_AL: Në qoftë se po përdorni funksionet token ose emailet lajmëruese duhet të vendosni adresën email të administratorit.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
sq_AL: Nëse zgjidhni alternativën '%s' duhet të shkruani diçka.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
sq_AL: Nese ju e fshini kete tabele, shenjuesat as qe jane te kerkuar per te aksesuar kete kerkim

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
sq_AL: Nëse dëshironi të merni pjesë në këtë sondazh dhe të mos pranoni thirje ju lutemi klikoni në linkun vijues:
    {OPTOUTURL}

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
sq_AL: Nëse ju kanë vënë në dispozicion një token, ju lutem shkruani atë në kutinë e mëposhtme dhe klikoni "vazhdoni".

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
sq_AL: Në qoftë se hiqni këtë atribut do të humbisni informacion.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
sq_AL: Nese fikni email-in , ju duhet te ri-shikoni format per t'ju pershtatur formatit te ri

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
sq_AL: Në qoftë se dëshiron mund të ngarkosh %s skedarë më shumë; përndryshe kthehu sërish te anketa.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
sq_AL: Nëse e ndani databazën, prefiksi i rekomanduar është "lime_" përndryshe ju mund ta leni këtë cilësim të zbrazur.

en: Images
sq_AL: Imazhet

en: Import Label Set
sq_AL: Import Setin e Etikateve

en: Import VV file
sq_AL: Importo skedar VV

en: Import a VV survey file
sq_AL: Import një skedar ankete VV

en: Import as not finalized answers?
sq_AL: A doni qe importi te jete ne formen e nje pyetjeje te pa perfunduar?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
sq_AL: Importi dështoi. Ju keni specifikuar një tip skedari të pavlefshëm '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
sq_AL: Importimi dështoi: U kërkua një importim i sforcuar por skedari i zgjedhur nuk ka kolona të mjaftueshme për të përmbushur anketën.

en: Import failed: No answers could be mapped.
sq_AL: Importimi dështoi: Asnjë përgjigje nuk mund të korespondohej.

en: Import of label set(s) is completed.
sq_AL: Importi i bashkësisë(ve) të etiketimeve përfundoi.

en: Import of survey is completed.
sq_AL: Importimi i anketës përfundoi.

en: Import responses
sq_AL: Importo përgjigjet

en: Important instructions
sq_AL: Instruksione të rëndësishme

en: Imported Files List
sq_AL: Lista e skedareve te importuar

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
sq_AL: E pamundur per ta fshire këtë grup sepse ka të paktën një pyetje e cila ka një kusht në përmbajtjen e saj

en: Inactive
sq_AL: Jo aktiv

en: Include:
sq_AL: Përfshij

en: Incomplete responses
sq_AL: Përgjegjet e mangëta

en: Incomplete responses only
sq_AL: Vetëm përgjigjet jo të plota

en: Incorrect permissions in your %s folder.
sq_AL: Leje te gabuara ne skedarin %s.

en: Incorrect username and/or password!
sq_AL: Përdorues dhe/ose fjalëkalim jo i saktë!

en: Increase
sq_AL: Rritje

en: Incremental
sq_AL: Rritës

en: Indonesian
sq_AL: Indonezi

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
sq_AL: Superadmin nuk mund te fshihet!

en: Inline HTML editor
sq_AL: Editori HTML ne nje rresht

en: Input
sq_AL: Hyrje

en: Inserting the label set failed.
sq_AL: Futja bashkësisë së etiketave dështoi.

en: Instructions for the impatient
sq_AL: Udhezime per te paduruarit

en: Integer only
sq_AL: Intexher vetëm

en: Interfaces
sq_AL: Ndërfaqja

en: Interview time
sq_AL: Koha e intervistës

en: Invalid email address.
sq_AL: Adresë email-i jo e saktë

en: Invalid group number for this survey:
sq_AL: Numër grupi i pavlefshëm për këtë anketë:

en: Invalid survey ID
sq_AL: ID e anketës e pavlefshme

en: Invitation
sq_AL: Ftësë

en: Invitation email body:
sq_AL: Trupi i emailit ftesë:

en: Invitation email subject
sq_AL: Subjekti i emailt të ftesës

en: Invitation sent date
sq_AL: Data e dergimit të ftesës

en: Invitation sent to:
sq_AL: Ftesa derguar:

en: Irish
sq_AL: Irlandisht

en: It is presented group by group.
sq_AL: Ky sondazh do shfaqet grup pas grupi

en: It is presented on one single page.
sq_AL: Ky sondazh do shfaqet ne nje faqe te vetme

en: It is presented question by question.
sq_AL: Ky sondazh do shfaqet pyetje pas pyetje

en: It uses cookies for access control.
sq_AL: Përdporen cookies për të kontrolluar hyrjet.

en: Italian
sq_AL: Italisht

en: Italian (informal)
sq_AL: Italisht (joformale)

en: January
sq_AL: Janar

en: Japanese
sq_AL: Japonisht

en: Jul
sq_AL: Korr

en: July
sq_AL: Korrik

en: Jun
sq_AL: Qer

en: June
sq_AL: Qershor

en: KOI8-R Relcom Russian
sq_AL: KOI8-R Relcom Rusisht

en: KOI8-U Ukrainian
sq_AL: KOI8-U Ukraine

en: Korean
sq_AL: Koreane

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
sq_AL: LDAP eshte inaktiv ose kerkimi LDAP nuk eshte percaktuar.

en: Label
sq_AL: Etiketë

en: Label %s
sq_AL: Etiketa %s

en: Label set name
sq_AL: Emri për bashkësinë e etiketimeve

en: Label:
sq_AL: Etikete:

en: Labels
sq_AL: Etiketa

en: Labels sucessfully updated
sq_AL: Etiketat u përditësuan me sukses

en: Language
sq_AL: Gjuha

en: Language Switch
sq_AL: Zgjidh gjuhen

en: Language code
sq_AL: Kodi i gjuhës

en: Languages
sq_AL: Gjuhët

en: Languages:
sq_AL: Gjuhët:

en: Last name
sq_AL: Mbiemri

en: Last page
sq_AL: Faqja e fundit

en: Last reminder sent date
sq_AL: Data e dërgimit të kujtesës së fundit

en: Latvian
sq_AL: Letonisht

en: Less than
sq_AL: Me i vogel se

en: Less than (Strings)
sq_AL: Më i vogël se (Stringu)

en: License
sq_AL: Licencë

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
sq_AL: LimeSurvey kann versuchen diese Datenbank für Sie zu erstellen.

en: Limit
sq_AL: Kufi

en: Limit the number of possible answers
sq_AL: Numri i limituar i përgjigjeve të mundëshme

en: Limit:
sq_AL: Kufi:

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
sq_AL: Rreshti %s: Fusha të gjetura: %s Të pritshme: %s

en: List (Dropdown)
sq_AL: Liste (E terhequr poshte)

en: List (Radio)
sq_AL: Liste (Radio)

en: List survey publicly:
sq_AL: Liston sondazhin publikisht:

en: Lithuanian
sq_AL: Lituanisht

en: Load now
sq_AL: Ngarko tani

en: Load unfinished survey
sq_AL: Ngarko anketën e papërfunduar

en: Loading...
sq_AL: Duke u ngarkuar...

en: Location
sq_AL: Lokacioni

en: Logout
sq_AL: Dil

en: Logout successful.
sq_AL: Dolet me sukses.

en: Long Free Text
sq_AL: Tekst i gjate i lire

en: Mac Central European
sq_AL: Mac Europa Qendrore

en: Mac West European
sq_AL: Mac Europa Perendimore

en: Macedonian
sq_AL: Maqedonisht

en: Mail to all Members
sq_AL: Mesazh për të gjithë pjesëtarët

en: Main Admin Screen
sq_AL: Faqja kryesore e administrimit

en: Make a comment on your choice here:
sq_AL: Beni nje koment ne zgjedhjen tuaj ketu

en: Make a string lowercase
sq_AL: Bëje fjalën me shkronja të vogla

en: Make a string uppercase
sq_AL: Bëje fjalën me shkronja të mëdha

en: Male
sq_AL: Mashkull

en: Mandatory Question
sq_AL: Pyetje e detyrueshme

en: Mandatory field:
sq_AL: Fusha të detyrueshme:

en: Mandatory:
sq_AL: E detyrueshme:

en: Mandatory?
sq_AL: E detyrueshme?

en: Map height
sq_AL: Madhësia e hartës

en: Map zoom level
sq_AL: Niveli i madhësisë së hartës

en: March
sq_AL: Mars

en: Max number of files
sq_AL: Numri maksimal i skedarëve

en: Maximum
sq_AL: Maksimum

en: Maximum answers
sq_AL: Përgjigje maksimale

en: Maximum characters
sq_AL: Maksimum karaktere

en: Maximum characters allowed
sq_AL: Maksimum karaktere të lejuara

en: Maximum date
sq_AL: Data maksimale

en: Maximum file size allowed (in KB)
sq_AL: Madhësia maksimale e fajllit të lejuar (në KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
sq_AL: Numri maksimal i skedarëve që pjesmarësi mund t'i ngarkoj për këtv pyetje

en: Maximum sum value
sq_AL: Vlera e shumës maksimale

en: Maximum sum value of multiple numeric input
sq_AL: Shuma maksimale e shumë hyrjeve numerike

en: Maximum value
sq_AL: Vlera maksimale

en: Maximum value of the numeric input
sq_AL: Vlera maksimale e numrit hyrës

en: May
sq_AL: Maj

en: Maybe you don't have permission.
sq_AL: Ndoshta ju nuk keni te drejta

en: Message
sq_AL: Mesazh

en: Message:
sq_AL: Mesazhi:

en: Min number of files
sq_AL: Numri minimal i skedarëve

en: Minimum
sq_AL: Minimumi

en: Minimum answers
sq_AL: Përgjigje minimale

en: Minimum date
sq_AL: Data minimale

en: Minimum memory available
sq_AL: Kujtesa minimale e disponueshme

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
sq_AL: Numri minimal i skedarëve që pjesmarësi duhet bëj upload për këtë pyetje

en: Minimum sum value
sq_AL: Vlera e shumës minimale

en: Minimum value
sq_AL: Vlera minimale

en: Minimum value of the numeric input
sq_AL: Vlera minimale e hyrjes numerike

en: Minute
sq_AL: Minuti

en: Minute step interval
sq_AL: Hapi i intervalit të minutës

en: Mongolian
sq_AL: Mongolisht

en: Month
sq_AL: Muaj

en: Month display style
sq_AL: Stili i paraqitjes së muajve

en: Move on without warning
sq_AL: Vazhdoni pa paralajmërim

en: Multiple Numerical Input
sq_AL: Hyrje Numerike Shumefishte

en: Multiple Short Text
sq_AL: Tekste te shkurte te shumefishta

en: Multiple choice
sq_AL: Zgjdhje e shumëfishtë

en: Name
sq_AL: Emri

en: Name of the survey
sq_AL: Titulli i sondazhit

en: Name of the survey administrator
sq_AL: Emri i Administratorit te sondazhit

en: Navigation delay (seconds):
sq_AL: Vonesa në drejtim (në sekonda):

en: New answer for quota '%s'
sq_AL: Përgjigje e re për kuotën '%s'

en: New answer option
sq_AL: Opsion i ri përgjigjeje

en: New files were successfully installed.
sq_AL: Skedarët e rij janë instaluar me sukses.

en: New files will be downloaded and installed.
sq_AL: Skedarë të rinj do të shkarkohen dhe instalohen.

en: New password: %s
sq_AL: Fjalëkalimi i ri: %s

en: New question group was saved.
sq_AL: Asnjë grup pyetjesh nuk u ruajt.

en: New survey title:
sq_AL: Titulli i sondazhit të ri:

en: Next
sq_AL: FAQJA NË VIJIM

en: No
sq_AL: Jo

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
sq_AL: Nuk eshte dhena asnje GID (grup) . Nuk mund të importojë pyetje.

en: No HTML editor
sq_AL: Asnje editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
sq_AL: Nuk eshte dhena asnje SID (ankete) . Nuk mund të importojë pyetje.

en: No Username selected.
sq_AL: Asnje emër përdoruesi i përzgjedhur

en: No answer
sq_AL: Pa pergjigje

en: No available surveys
sq_AL: Nuk ka sondazhe

en: No control on checkbox
sq_AL: Asnjë kontroll në checkbox

en: No invitation code is needed to complete the survey.
sq_AL: Asnje kod ftese nuk nevojitet per te kompletuar kete kerkim

en: No matching group
sq_AL: Nuk ka Grup te tille

en: No matching question
sq_AL: Nuk ka pyetje te tille

en: No matching survey
sq_AL: Nuk ka nje sondazh te tille

en: No new participants were created
sq_AL: Nuk u krijua asnjë pjestar i ri

en: No of surveys
sq_AL: Numri i anketave

en: No old responses found.
sq_AL: Nuk e gjet asnjë përgjigje e vjetër

en: No quotas have been set for this survey
sq_AL: Për këtë sondazh nuk janë vendosur kuota

en: No replacement variable available for this field
sq_AL: Nuk ka variabël të zevendesueshëm për këtë fushë

en: No response lines in your file.
sq_AL: Nuk ka rreshta përgjigjesh në skedarin tuaj.

en: No, thanks.
sq_AL: Jo, faleminderit.

en: Nominal
sq_AL: Nominale

en: None
sq_AL: Asnje

en: None selected
sq_AL: Nuk ka asnjë përzgjedhje

en: Norwegian (Bokmal)
sq_AL: Norvegjisht (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
sq_AL: Norvegjisht (Nynorsk)

en: Not Selected
sq_AL: Të pa përzgjedhur

en: Not a valid expression
sq_AL: Nuk është një shprehje e vlefshme

en: Not all labels were updated successfully.
sq_AL: Jo të gjitha etiketimet u përditësuan me sukses.

en: Not completed or Not displayed
sq_AL: Jo i kompletuar ose i pa paraqitëshëm

en: Not displayed
sq_AL: të pa shfaqura

en: Not enough values for calculation
sq_AL: Vlera te pamjaftueshme per llogaritjen

en: Not equal to
sq_AL: Jo e barabartë me

en: Not found
sq_AL: Nuk u gjet

en: Not imported label sets
sq_AL: Bashkësia e etiketave nuk u importua

en: Not invited
sq_AL: I paftuar

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
sq_AL: Kujdes ju nuk mund të fshini ose ktheni nëse ju vazhdoni. Të dhënat do të zhduken.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
sq_AL: Shënim: Të gjitha fushat e shënuara me (*) duhet plotësohen

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
sq_AL: Shënim: Ju mund ti jepni të drejta të kufizuara përdoruesve të tjerë sepse të drejtat tuaja janë gjithashtu të kufizuara.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
sq_AL: Shënim: Ju nuk mund të ndryshoni ekuacionin e rilevancës sepse ka bashkësi kushtesh për këtë pyetje.

en: Nothing to translate on this page
sq_AL: Asgjë për tu përkthyer në këtë faqe

en: Nov
sq_AL: Nen

en: November
sq_AL: Nëntor

en: Null values are ignored in calculations
sq_AL: Vlerat e Null janë injoruar në llogaritje

en: Number greater than
sq_AL: Numer me i madh se

en: Number less than
sq_AL: Numri më i vogë se

en: Number of attribute fields to add:
sq_AL: Numri i fushave të atributeve për tu shtuar:

en: Number of cases
sq_AL: Numri i rasteve

en: Number of files greater than
sq_AL: Numri i skedarëve më i madh se

en: Number of files less than
sq_AL: Numri i skedarëve më i vogë se

en: Numbers
sq_AL: Numrat

en: Numbers only
sq_AL: Numra vetëm

en: Numerical Input
sq_AL: Hyrje numerike

en: OR
sq_AL: ose

en: Oct
sq_AL: Tet

en: October
sq_AL: Tetor

en: Off
sq_AL: Fikur

en: On
sq_AL: Ndezur

en: On errors
sq_AL: Në gabimet

en: Once a survey is activated you can no longer:
sq_AL: Pasi sondazhi të jëtë aktivizuar ju nuk mundet të:

en: One
sq_AL: Një

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
sq_AL: Një ose më shumë pyetje të detyrueshme nuk kanë marr përgjigje. Ju nuk mund të vazhdoni për sa kohë këto pyetje nuk janë plotësuar.

en: Online Manual
sq_AL: Manuali Online

en: Only an integer value may be entered in this field.
sq_AL: Vetëm vlerë e plotë numerike mund të vendoset në këtë fushë.

en: Only answer the following question if:
sq_AL: Përgjigjuni pyetjes në vijim vetëm në qëftë se:

en: Only answer this if the following conditions are met:
sq_AL: Pergjigju vetem kesaj nese hasen konditat e meposhtme:

en: Only integer values may be entered in these fields.
sq_AL: Vetëm vlera të plota numerike mund të vendosen në këto fusha.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
sq_AL: Vetëm numra mund të vendosen në '%s' fushën tekst shoqeruese.

en: Only numbers may be entered in these fields.
sq_AL: Vetëm numra mund të vendosen në këto fusha.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
sq_AL: Vetëm një atribut krysor është lidhur me atributin token

en: Option 'Other':
sq_AL: Opsion 'Tjetër'

en: Optional
sq_AL: Opsionale

en: Optional Question
sq_AL: Pyetje jo e detyrueshme

en: Optional modules
sq_AL: Modulet opsionale

en: Organize question groups/questions
sq_AL: Organizo grupe pyetjesh/pyetje

en: Other
sq_AL: Tjeter

en: Other files:
sq_AL: Skedarë të tjerë:

en: Other:
sq_AL: Tjeter:

en: Outdated
sq_AL: Skaduar

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
sq_AL: Mbishkruaj vlerat e atributeve të token-ave në qoftë se pjesmarrësi është përgjigjur një herë?

en: Owner
sq_AL: Pronari

en: PHP PDO driver library
sq_AL: Libraria driver PHP PDO

en: PHP mbstring library
sq_AL: Libraria mbstring PHP

en: PHP version
sq_AL: Versioni i PHP

en: PHP/PECL JSON library
sq_AL: Libraria PHP/PECL JSON

en: Parameter
sq_AL: Parametër

en: Parameter name:
sq_AL: Emri i parametrit:

en: Partial
sq_AL: I/e pjesshme

en: Partial (saved) responses
sq_AL: Përgjigjet e ruajtura pjesërisht

en: Participant ID
sq_AL: ID e pjesëmarrësit

en: Participants can save partially finished surveys
sq_AL: Pjesemarresit mund te ruajne sondazhet e perfunduar pjeserisht

en: Password
sq_AL: Fjalekalimi

en: Password:
sq_AL: Fjalekalim:

en: Passwords do not match!
sq_AL: Fjalëkalimi nuk përkon!

en: Percentage
sq_AL: Perqindja

en: Permission
sq_AL: Të drejtat

en: Permission to create, view, update and delete user groups
sq_AL: Të drejta për të krijuar, parë, përditësuar dhe fshirë grpup përdoruesish

en: Permission to create, view, update and delete users
sq_AL: Të drejta për të krijuar, parë, përditësuar dhe fshirë përdorues

en: Permissions were successfully updated.
sq_AL: Të drejtat u përditësuna me sukses.

en: Persian
sq_AL: Persisht

en: Pie chart
sq_AL: Grafikon pite

en: Please check the directory permissions.
sq_AL: Ju lutem kontrolloni të drejtat e direktorisë

en: Please choose
sq_AL: Ju lutem zgjidhni

en: Please choose *all* that apply:
sq_AL: Ju lutem zgjidhni *të gjitha* ato që vlejnë:

en: Please choose *only one* of the following:
sq_AL: Ju lutem zgjedhni *vetëm një* nga:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
sq_AL: Ju lutem zgjedhni opsionin dhe jepni nje koment:

en: Please choose one option.
sq_AL: Ju lutem zgjedhni një opsion.

en: Please choose the appropriate response for each item:
sq_AL: Ju lutem zgjidhni përgjigjen e duhur për secilën prej tyre:

en: Please choose...
sq_AL: Ju lutem zgjedhni ...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
sq_AL: Ju lutem klikoni dhe tërhiqni rrëshqitësin për të shtuar përgjigjen tuaj.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
sq_AL: Ju lutem beni konfirmimin duke ju pergjigjur pyetjes se sigurise dhe klikoni vazhdo!

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
sq_AL: Ju lutemi te kontaktoni %s ( %s ) per me teper ndihme.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
sq_AL: Ju lutem kontaktoni administratorin tuaj të LimeSurvey  për fjalëkalimin tuaj.

en: Please enter a date:
sq_AL: Jepni nje date:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
sq_AL: Ju lutem jepni konfigurimet e bazës së të dhënave që do përdorni për LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
sq_AL: Te lutem jepni komentin tuaj ketu

en: Please explain something in detail:
sq_AL: Ju lutemi sqaroni dicka në detaje:

en: Please fax your completed survey to:
sq_AL: Ju lutemi dergojeni sondazhin e plotesur ne kete numer faksi:

en: Please fill in %s answers
sq_AL: Ju lutem plotësoni %s përgjigje

en: Please fill in at least %s answers
sq_AL: Ju lutem plotësoni të paktën %s përgjigje

en: Please fill in at least one answer
sq_AL: Ju lutem plotësoni të paktën një përgjigje

en: Please fill in at most %s answers
sq_AL: Ju lutem plotësoni të shumtën %s përgjigje

en: Please fill in at most one answer
sq_AL: Ju lutem plotësoni të shumtën një përgjigje

en: Please fix this error in your database and try again
sq_AL: Ju lutem rregulloni gabimet në bazën tuaj të të dhënave dhe përpiquni sërish

en: Please number each box in order of preference from 1 to
sq_AL: Ju lutem vendosni sipas shijeve tuaja nje numer ne çdo kuti nga 1 ne

en: Please select a file to import!
sq_AL: Te lutem zgjidh nje skedar per importim

en: Please select a language:
sq_AL: Te lutem zgjidh nje gjuhe:

en: Please select a user first
sq_AL: Ju lutem zgjedhni një përdorues në fillim

en: Please select a user group first
sq_AL: Ju lutem zgjidhni një grup përdoruesin në fillim

en: Please select at least one file for download
sq_AL: Ju lutem zgjedhni të paktën një fjalë për shkarkim

en: Please select your preferred language:
sq_AL: Ju lutem zgjedhni gjuhën tuaj të preferuar:

en: Please submit by %s
sq_AL: Ju lutemi ploteso sipas %s

en: Please upload %s files
sq_AL: Ju lutem përditësoni skedarët %s

en: Please upload %s more file(s).
sq_AL: Ju lutemi ngarkoni %s më shumë skedar(e).

en: Please upload at least one file
sq_AL: Ju lutem ngarkoni të paktën një fajll

en: Please upload between %s and %s files
sq_AL: Ju lutem ngarkoni midis %s dhe %s skedarë

en: Please write your answer here:
sq_AL: Ju lutemi shkruajeni pergjigje tuaj ketu:

en: Please write your answer(s) here:
sq_AL: Ju lutemi shkruajini pergjigjet tuaja ketu:

en: Plugin manager
sq_AL: Manaxheri i pulugin-eve

en: Plugins
sq_AL: Plugin-et

en: Polish
sq_AL: Polonisht

en: Popup HTML editor
sq_AL: Editori HTML popup

en: Portuguese
sq_AL: Portugalisht

en: Portuguese (Brazilian)
sq_AL: Portugalisht (Brazil)

en: Pre-installation check
sq_AL: Kontroll para-instalues

en: Pre-installation check for LimeSurvey
sq_AL: Kontroll para instalues për LimeSurvey

en: Predefined
sq_AL: Paradefinuar

en: Present subquestions/answer options in random order
sq_AL: Prezanto nënpyetjet/përgjigjet e zgjedhjeve në renditje të rastësishme

en: Preview:
sq_AL: Preshihe:

en: Previous
sq_AL: FAQJA E MËPARSHME

en: Previous answer fields
sq_AL: Fushat e përgjigjeve të mëparshme

en: Previous questions
sq_AL: Pyetja paraporake

en: Print your answers.
sq_AL: Shtypni përgjigjet tuaja.

en: Processing...
sq_AL: Në Procesim...

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
sq_AL: Publiko API në /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
sq_AL: Panxhabi

en: Q1 and Q3 calculated using %s
sq_AL: P1 dhe P3 te llogaritura duke perdorur %s

en: Question
sq_AL: Pyetje

en: Question Type:
sq_AL: Lloj pyetjeje:

en: Question by Question
sq_AL: Pyetje pas pyetje

en: Question code %s was updated to %s.
sq_AL: Kodi i pyetjes %s u përditësua me %s

en: Question code / ID
sq_AL: Kodi i pyetjes / ID

en: Question codes must be unique.
sq_AL: Kodet e pyetjeve duhet të jenë unike.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
sq_AL: Kodet e pyetjeve duhet të fillojnë me shkronjë dhe mund të përmbajnë vetëm shkronja dhe numra.

en: Question codes were successfully regenerated.
sq_AL: Koded e pyetjes u rigjeneruan me sukses.

en: Question could not be created with error on %s: %s
sq_AL: Pyetja nuk mund të krijohet me gabim në %s: %s

en: Question could not be created.
sq_AL: Pyetja nuk mundi te krijohej

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
sq_AL: Pyetja nuk mund të fshihet. Ka kushte në pyetje të tjera që bazohen në këtë pyetje. Ju nuk mund ta fshini këtë pyetje derisa këto kushte të hiqen.

en: Question could not be updated
sq_AL: Pyetja nuk mundi te apdetohej

en: Question could not be updated with error on %s: %s
sq_AL: Pyetja nuk mund të përditësohet, gabim tek %s: %s

en: Question could not be updated.
sq_AL: Pyetja nuk mund të përditësohet.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
sq_AL: Pyetja nuk mundi te apdetohej. Ka kushte per pyetjet e tjera qe mbeshteten ne pergjigjet e kesaj pyetjeje dhe ndryshimi i tipit do te shkaktoje probleme. ju duhet t'i fshini keto kondita perpara ndryshimit te tipit te pyetjes

en: Question group
sq_AL: Grup pyetjeje

en: Question group import is complete.
sq_AL: Importimi i grupit të pyetjeve përfundoi.

en: Question group:
sq_AL: Grup pyetjesh:

en: Question groups
sq_AL: Grup pyetjesh

en: Question help
sq_AL: Ndihma e pyetjes

en: Question import is complete.
sq_AL: Importimi i pyetjeve perfundoi

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
sq_AL: Pyetja në gjuhën %s nuk mund të krijohet, gabim në %s: %s

en: Question index
sq_AL: Indeksi i pyetjeve

en: Question was successfully added.
sq_AL: Pyetja u shtua me sukses.

en: Question was successfully deleted.
sq_AL: Pyetja u fshij me sukses

en: Question was successfully saved.
sq_AL: Pyetja u ruajt me sukses

en: Question:
sq_AL: Pyetje:

en: Questions
sq_AL: Pyetjet

en: Questions with conditions to this group
sq_AL: Pyetje me kushte për këtë grup

en: Quick CSV report
sq_AL: CSV njoftim i shpejtë

en: Quick add...
sq_AL: Shtim i shpejtë

en: Quick statistics
sq_AL: Statistika të shpejta

en: Quick translation
sq_AL: Përkthim i shpejtë

en: Quick-add answers
sq_AL: Shpejt - shëno përgjigjen

en: Quick-add subquestion or answer items
sq_AL: Shto në mënyrë të shpejtë nënpyetje ose përgjigje

en: Quota name
sq_AL: Emri i kuota

en: Quotas
sq_AL: Kuotat

en: RPC interface enabled:
sq_AL: Ndërfaqa RPC e aktivizuar:

en: Random order
sq_AL: Renditje e rastësishme

en: Randomization group name
sq_AL: Emri i grupit rastësor

en: Ranking
sq_AL: Renditje

en: Reason:
sq_AL: Arsye:

en: Recommended
sq_AL: Rekomanduar

en: Record Deleted
sq_AL: Rekord i fshire

en: Records imported
sq_AL: Elemente te importuar

en: Recover your password
sq_AL: Rimer fjalëkalimin tënd

en: Regenerate question codes
sq_AL: Rigjenero koded e pyetjes

en: Registration
sq_AL: Rregjistrim

en: Registration email subject
sq_AL: Subjekti i emailit të regjistrimit

en: Relevance
sq_AL: Lidhshmëria

en: Relevance help for printable survey
sq_AL: Ndihmë e rëndësishme për anketën e printueshme

en: Reload URL
sq_AL: Ri ekzekuto URL

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
sq_AL: Ringarkoni kerkimin tuaj duke klikuar ne lidhjen e meposhtme URL (ose kopjojeni ne programin tuaj te lundrimit).

en: Reminder
sq_AL: Kujtesë

en: Reminder Email:
sq_AL: Mesazh i dyte:

en: Reminder email subject:
sq_AL: Subjekti i email-it kujtesë

en: Reminder sent to:
sq_AL: Kujtese derguar:

en: Reminder to participate in a survey
sq_AL: Kujtesë për të marrë pjesë në këtë anketë

en: Remove
sq_AL: Hiq

en: Renumber the new record.
sq_AL: Ri-numero regjistrimet e reja.

en: Replace
sq_AL: Zëvendëso

en: Replace the existing record.
sq_AL: Zevendesoje Rekordin e ri

en: Required
sq_AL: E kërkuar

en: Reset
sq_AL: Rifillo

en: Reset start/end date/time?
sq_AL: Rifillo fillim/fund datë/orë?

en: Resources Import Summary
sq_AL: Permbledhja e resurseve te importuara

en: Response
sq_AL: Përgjigje

en: Responses
sq_AL: Përgjigjet

en: Responses will be date stamped.
sq_AL: Pergjigjet do te kene stampe date

en: Responses will have the IP address logged
sq_AL: Pergjigjet do te  kenë adresën IP të loguar

en: Responses will have their referring URL logged.
sq_AL: Përgjigjet do të kene  referimin e tyre URL të loguar

en: Responses will not be date stamped.
sq_AL: Pergjigjet nuk do të kenë stampe date

en: Responses will not have the IP address logged.
sq_AL: Pergjigjet nuk do të  kenë adresen IP të loguar

en: Responses will not have their referring URL logged.
sq_AL: Përgjigjet nuk do të kenë  referimin e tyre URL të loguar

en: Restore
sq_AL: Rikthe

en: Result
sq_AL: Rezultati

en: Results
sq_AL: Rezultatet

en: Resume later
sq_AL: Vazhdoni më vonë

en: Return to survey
sq_AL: Kthehuni tek anketa

en: Reverse a string
sq_AL: Stringu mbrapsht

en: Romanian
sq_AL: Rumanisht

en: Rounds a number to an optional precision
sq_AL: Rrumbullakso numrin me precizitet

en: Rows
sq_AL: Rreshtat

en: Russian
sq_AL: Rusisht

en: SMTP debug mode:
sq_AL: SMTP në mënyrën debug:

en: SMTP debug output:
sq_AL: Output i debug SMTP:

en: SMTP host:
sq_AL: hosti SMTP:

en: SMTP username:
sq_AL: Përdoruesi SMTP:

en: SPSS export scale type
sq_AL: Eksporto si tip shkallë në SPSS

en: SQL CODE THAT FAILED
sq_AL: KODI SQL QE DESHTOI

en: SQL command failed: %s
sq_AL: Komanda SQL dështoi: %s

en: Same
sq_AL: I njejte

en: Same height for all answer options
sq_AL: E njëjta gjatësi për të gjitha opsionet e përgjigjes

en: Save
sq_AL: Ruaj

en: Save Now
sq_AL: Ruaj tani

en: Save and close
sq_AL: Ruaj dhe mbyll

en: Save changes
sq_AL: Ruaj ndryshimet

en: Save city
sq_AL: Ruje qytetin

en: Save country
sq_AL: Ruaj shtetin

en: Save for further completion by survey user
sq_AL: Ruaj per kompletim te metejshem nga perdoruesi i kerkimit

en: Save postal code
sq_AL: Ruaje kodin postal

en: Save this, then create another:
sq_AL: Ruajeni këtë, më pas krijoni një tjetër:

en: Save your unfinished survey
sq_AL: Ruani anketën e pa përfunduar

en: Saved Survey Details
sq_AL: Detaje te anketes te ruajtura

en: Scale 1
sq_AL: Shkalla 1

en: Scale 2
sq_AL: Shkalla 2

en: Scope
sq_AL: Qellim

en: Screen:
sq_AL: Faqe:

en: Search
sq_AL: Kerko

en: Second choice
sq_AL: Zgjedhja e dytë

en: Section
sq_AL: Seksioni

en: Security
sq_AL: Siguria

en: Select all
sq_AL: Përzgjidh të gjitha

en: Select columns
sq_AL: Zgjidh kolonat

en: Select survey to copy:
sq_AL: Zgjidhni anketën që do kopjoni:

en: Select the LDAP query you want to run:
sq_AL: Zgjidh kerkimin LDAP qe ju doni te ekzekutoni:

en: Select the type of chart to be displayed
sq_AL: Zgjidh llojin e grafikut që do të shfaqet

en: Select...
sq_AL: Zgjidh...

en: Semicolon
sq_AL: Pikëpresje

en: Send
sq_AL: Dorëzo

en: Send Invitations
sq_AL: Dergo ftesat

en: Send Reminders
sq_AL: Dergo kujtesat

en: Send email invitation
sq_AL: Dergo nje mesazh ftese

en: Send email reminder
sq_AL: Dergo nje mesazh

en: Send me a copy:
sq_AL: Më dërgo një kopje:

en: Sending reminders...
sq_AL: Duke dërguar kujtesën...

en: Sep
sq_AL: Shta

en: September
sq_AL: Shtator

en: Serbian (Cyrillic)
sq_AL: Serbisht (Cirilik)

en: Serbian (Latin)
sq_AL: Serbisht (Latin)

en: Server name & port:
sq_AL: Emri i serverit & portet:

en: Server time:
sq_AL: Ora e serverit

en: Server type:
sq_AL: Lloji i serverit:

en: Set Survey Rights
sq_AL: Vendos te drejtat e kerkimit

en: Set name:
sq_AL: Emri i bashkësisë:

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
sq_AL: Vendosni përqindjen e gjerësisë për kollonëm e (nën-)pyetjes

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
sq_AL: Vendos IP e serverit të bazës së të dhënave. Në shumicën e rasteve "localhost" punon. Ju mund të detyroni përdorimin e Unix socket duke vendosur pathin komplet të socket.

en: Settings & Plugins
sq_AL: Konfigurime dhe Plugine

en: Settings for plugin %s
sq_AL: Konfigurimet për plugin %s

en: Shift-JIS Japanese
sq_AL: Shift-JIS Japonisht

en: Short Free Text
sq_AL: Tekst i shkurter i lire

en: Short names
sq_AL: Emrat e shkurtër

en: Should we proceed with the delete?
sq_AL: Jeni i sigurtë që doni ta fshini

en: Show
sq_AL: Trego

en: Show PHPInfo
sq_AL: Trego PHPInfo

en: Show both
sq_AL: Shafq të dyja

en: Show both (Forced by the system administrator)
sq_AL: Shfaq të dyja (Detyruar nga administratori i sistemit)

en: Show comment
sq_AL: Shfaq komentin

en: Show grand total for either columns or rows
sq_AL: Shfqa nëntotalet për kolonat dhe rreshtat

en: Show group description only
sq_AL: Shfaq vetëm përshkrimet e grupeve

en: Show group name only
sq_AL: Shaf vetëm emrin e grupit

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
sq_AL: Shfaq vetëm emrin e grupeve (E imponuar nga sistem administratori)

en: Show next...
sq_AL: Trego pasardhesen

en: Show previous...
sq_AL: Trego paraardhesen

en: Show question code only
sq_AL: Shfaq vetëm kodin e pyetjeve

en: Show question number only
sq_AL: Shfaq vetëm numrat e pyetjeve

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
sq_AL: Shfaq vetëm numrat e pyetjeve (Detyruar nga aministratori i sistemit)

en: Show statistics of this question in the public statistics page
sq_AL: Shfaq statistika të kësaj pyetjeje në faqen publike të statistikave

en: Show title
sq_AL: Shfaq titullin

en: Show totals for
sq_AL: Shfaq totalin për

en: Sine
sq_AL: Sinus

en: Single response: ID %s
sq_AL: Përgjigje e njëfishtë: ID %s

en: Site name
sq_AL: Emiri i sitit

en: Size
sq_AL: Madhësia

en: Skipped tokens entry:
sq_AL: Token-i u anashkalua:

en: Slider maximum value
sq_AL: Vlera maksimale e rrëshqitësit

en: Slovak
sq_AL: Sllovakisht

en: Slovenian
sq_AL: Sllovenisht

en: Some text in this answer
sq_AL: Një pjesë e tekstit të kësaj përgjigjeje

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
sq_AL: Na vjen keq nuk ka pyetje në këtë anketë.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
sq_AL: Na vjen keq pergjigja juaj ka kaluar kuoten ne kete ankete.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
sq_AL: Keqardhje, pormoduli LDAP mungon ne konfigurimin tuaj PHP.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
sq_AL: Na vjen keq por kjo pyetje nuk ka asnjë përgjigje akoma kështuqë nuk mund të paraqesim grafikun

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
sq_AL: Na vjen keq por kjo pyetje ka shumë opsione përgjigjesh për t'u shfaqur në mënyrën e duhur në një grafik.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
sq_AL: Na falni, nuk mund të ngarekoni më skedarë!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
sq_AL: Na falni, vetëm %s prapashtesa janë të lejuara!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
sq_AL: Na falni, vetëm %s fajlla mund të ngarkohen për këtë pyetje!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
sq_AL: Na falni, skedari i ngarkuar (%s) është më i madh se madhësia e lejuar në %s KB.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
sq_AL: Na falni, ekstenzioni i skedarit (%s) nuk lejohet!

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
sq_AL: Na falni, madhësia e skedarit është shumë e madhe. Vetëm skedaret deri %s KB lejohen

en: Sort answers alphabetically
sq_AL: Rradhitni përgjigjet në mënyrë alfabetike

en: Sort the answer options alphabetically
sq_AL: Rradhitni opsionet e përgjigjeve në mënyrë alfabetike

en: Source table
sq_AL: Tabela burim

en: Spanish
sq_AL: Spanjisht

en: Spanish (Argentina)
sq_AL: Spanjisht (Argjentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
sq_AL: Spanjisht (Argjentina) (Infromale)

en: Spanish (Chile)
sq_AL: Spanjisht (Kili)

en: Spanish (Mexico)
sq_AL: Spanjisht (Meksike)

en: Standard token fields
sq_AL: Fushat token standarte

en: Start date/time:
sq_AL: Fillo datën/orën:

en: Start installation
sq_AL: Filloni instalimin

en: Start language
sq_AL: Gjuha fillestare

en: Start language:
sq_AL: Fillo gjuhën:

en: Started but not yet completed
sq_AL: Filluar por jo e përfunduar

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
sq_AL: Duke filluar nga versioni 2.05, emrat e variablave duhet të përmbajnë vetëm shkronja dhe numra, dhe nuk duhet të fillojnë me numër. Ky emër variabli nuk suprotohet më.

en: Statistics
sq_AL: Statistikat

en: Statistics survey %s
sq_AL: Anketë statistikore %s

en: Status
sq_AL: Statusi

en: Step 2:
sq_AL: Hapi 2:

en: Step value
sq_AL: Vlera e hapit

en: Store the city?
sq_AL: Regjistro qytetin?

en: Store the country?
sq_AL: Ruaje shtetin

en: Store the postal code?
sq_AL: Ruaje kodin postal

en: Store the state?
sq_AL: Ruaje gjendjen?

en: Straight
sq_AL: Drejt

en: Strip HTML and PHP tags from a string
sq_AL: Hiq taget HTML dhe PHP nga teksti

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
sq_AL: Hiq hapësirat (ose karakteret e tjerë) nga fillimi dhe fundi i tekstit

en: Subject:
sq_AL: Subjekti:

en: Submit
sq_AL: DËRGO PYETËSORIN

en: Submit Your Survey.
sq_AL: Dergojeni sondazhin.

en: Submit your answers
sq_AL: Dërgo përgjigjet e tua

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
sq_AL: Kodet e nën-pyetjeve duhet të përmbajnë vetëm shkronja ose numra.

en: Subquestion codes must be unique.
sq_AL: Kodet e nën-pyetjeve duhet të jenë unike.

en: Subquestions %s could not be updated.
sq_AL: Nënpyetja %s nuk mund të përditësohet.

en: Success
sq_AL: Sukses

en: Success!
sq_AL: Sukses!

en: Sum
sq_AL: Shuma

en: Support this project - Donate to
sq_AL: Mbeshtet kete projekt - Dhuroni per

en: Survey
sq_AL: Kerkim

en: Survey %s
sq_AL: Anketa %s

en: Survey Has Been Deactivated
sq_AL: Anketa u ç'aktivizua

en: Survey activation
sq_AL: Aktivizimi i anketës

en: Survey cannot be activated yet.
sq_AL: Sondazhi ende nuk mund te aktivizohet

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
sq_AL: Sondazhi nuk mund të aktivizohet. Ndoshta ju nuk keni të drejta ose nuk ka pyetje.

en: Survey content
sq_AL: Përmbajtja e anketës

en: Survey copy summary
sq_AL: Përmbledhje e kopjimit të anketës

en: Survey could not be updated
sq_AL: Kerkimi nuk mundi te apdetohej

en: Survey deletion
sq_AL: Fshirja e anketës

en: Survey does not pass consistency check
sq_AL: Sondazhi nuk kalon kontrollin e konsistencës

en: Survey expiration date
sq_AL: Data e skatdimit të anketës

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
sq_AL: Kerkimi eshte aktivizuar. Tabela e rezultateve eshte krijuar me sukses

en: Survey participants
sq_AL: Pjesmarrësit e anketës

en: Survey permissions were successfully updated.
sq_AL: Të drejtat e Anketës u përditësuan me sukses

en: Survey registration confirmation
sq_AL: Konfirmimi i regjistrimit të anketës

en: Survey response
sq_AL: Përgjigjja e anketës

en: Survey response %d
sq_AL: Përgjigjja e anketës %d

en: Survey security
sq_AL: Siguria e anketës

en: Survey structure (.lss)
sq_AL: Struktura e anketës (.lss)

en: Survey structure import summary
sq_AL: Përmbledhje e importimit të strukturës së anketës

en: Survey text elements
sq_AL: Elementet tekst të anketës

en: Survey title and description
sq_AL: Titulli dhe përshkrimi i anketës

en: Surveys
sq_AL: Anketat

en: Swedish
sq_AL: Suedisht

en: Switch to closed-access mode
sq_AL: Aktivizo menyren e aksesimit te mbyllur

en: System overview
sq_AL: Shqyrtim i sistemit

en: TIS620 Thai
sq_AL: TIS620 Tai

en: Tab-separated-values format (*.txt)
sq_AL: Formati i të dhënave të ndara me tab (*.txt)

en: Table column usage
sq_AL: Përdorimi i kolonave të tabelës

en: Table size usage
sq_AL: Përdorimi i madhësisë së tabelës

en: Template '%s' was successfully deleted.
sq_AL: Shablloni '%s' u fshi me sukses.

en: Template editor:
sq_AL: Modifikuesi i shabllonit:

en: Template:
sq_AL: Model i gatshëm

en: Templates
sq_AL: Shabllonet

en: Terminate survey
sq_AL: Përfundo anketën

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
sq_AL: Testo nëse serveri përmban SSL aktive duke klikuar në këtë link.

en: Text display
sq_AL: Paraqitja e tekstit

en: Text inputs
sq_AL: hyrje Tekstuale

en: Text needs to be lowercase.
sq_AL: Teksti duhet të jetë me shkronja të vogla.

en: Text needs to be uppercase.
sq_AL: Teksti duhet të jetë me shkronja të mëdha.

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
sq_AL: Teksti shfaqet në çdo rresht nënpyetjeje midis dy shkallëve në mënyrën dropdown

en: Thai
sq_AL: Filipine

en: Thank you for completing this survey.
sq_AL: Ju Faleminderit per kompletimin e ketij sondazhi.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
sq_AL: Faleminerit per rregjistrimin per te marre pjese ne kete kerkim

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
sq_AL: Ju ose dikush  qe eshte duke perdorur adresen tuaj te email-it, ka ruajtur nje ankete ne progres. Detajet e meposhtme mund te perdoren per t'u kthyer ne kete kerkim dhe per te vazhduar ku ju e late.

en: Thank you!
sq_AL: Faleminderit!

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
sq_AL: Përgjigjet duhet të plotësojnë këtë kriter vlerësimi:

en: The database you specified does already exist.
sq_AL: Baza e të dhënave që ju keni shënuar ekziston tashmë

en: The email you used is not valid. Please try again.
sq_AL: Email-i qe ju perdoret nuk eshte i vlefshem. Te lutem  perpiqu perseri.

en: The entry was assigned the following record id:
sq_AL: Hyrja u vendos ne rekordin e meposhtem id:

en: The following LimeSurvey updates are available:
sq_AL: Përditësimet që vijojnë të LimeSurvey janë të disponueshme:

en: The following answers should be deleted:
sq_AL: Përgjigjet që vijojnë duhet të fshihen:

en: The following groups should be deleted:
sq_AL: Grupi që vijon duhet të fshihet:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
sq_AL: Tabelat vijuese të sondazheve të vjetëra ekzistojnë dhe mund të fshihen nëse nuk kërkohen më:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
sq_AL: Tabelat e sondazheve të vjetëra vijuese duhet të fshihen sepse ato nuk përmbajnë të dhëna ose sondazhet e tyre të më herëshme nuk ekzistojnë:

en: The following problems have been found:
sq_AL: Problemet e mëposhtme janë gjetur:

en: The following questions should be deleted:
sq_AL: Pyetja që vijon duhet të fshihet:

en: The following surveys are available:
sq_AL: Sondazhet e meposhtme jane te gatshem

en: The following surveys should be deleted:
sq_AL: Anketeat e mëposhtme duhet të fshihen:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
sq_AL: Skedari i fontit %s nuk u gjet ne direktorinë <limesurvey root folder>/fonts. Ju lutem, kontrolloni për skedarin tekst të gjuhës tuaj në direktorinë e fonteve për të gjeneruar grafikët.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
sq_AL: Gjuha e skedarëve të importuar duhet që së fundmi të përmbaj gjuhën bazë të sondazhit.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
sq_AL: Gjuha e pyetjeve të importuar duhet së fundmi të përmbaj gjuhën bazë për këtë sondazh.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
sq_AL: Logaritmi i numrit me bazë nqs jepet, ose logaritmi natyral.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
sq_AL: Numri maksimal i skedarëve u ngarkua. Ju mund të ktheheni te anketa.

en: The minimum number of files has not been uploaded.
sq_AL: Numri minimal i skedarëve nuk janë ngarkuar.

en: The question could not be imported for the following reasons:
sq_AL: Kjo pyetje nuk mund të importohet për arsyet e mëposhtëme:

en: The related survey is missing.
sq_AL: Anketa përkatëse mungon.

en: The response timings table has been renamed to:
sq_AL: Tabla e kohëve të përgjigjes u riemërua në:

en: The responses table has been renamed to:
sq_AL: Tabela e përgjigjeve është riemeruar si:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
sq_AL: Përgjigjet në këtë kërkim nuk janë as të vlefshme duke perdorur metoden LimeSurvey

en: The selected attribute was invalid.
sq_AL: Atributi i zgjedhur nuk është i vlefshëm.

en: The sum must be at least %s
sq_AL: Shuma duhet të jetë të paktën %s

en: The sum must be at most %s
sq_AL: Shuma duhet të jetë e shumta %s

en: The sum must equal %s
sq_AL: Shuma duhet të jetë e barabartë %s

en: The sum must equal %s.
sq_AL: Shuma duhet të jetë e barabartë me %s.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
sq_AL: Ky sondazh nuk mund të aktivizohet derisa problemet të zgjidhen

en: The survey you selected does not exist
sq_AL: Kerkimi qe ju zgjodhet nuk ekziston

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
sq_AL: Token qe ju futet ose eshtei pavlefshem ose eshte perdorur me pare.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
sq_AL: Tokeni qe keni nuk eshte i vlefshem ose eshte perdorur tashme.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
sq_AL: Tabela e tipit tokens e shoqeruar me këtë kërkim është riemeruar si:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
sq_AL: Tabela e token u fshi dhe nuk nevojiten me token per te aksesuar kete ankete

en: The update is now complete!
sq_AL: Përditësimi përfundoi!

en: The value of this variable can not be changed
sq_AL: Vlera e këtij variabli nuk mund të ndryshojë

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
sq_AL: Këtu janë %s vlera hyrëse të pa nevojshme që mundet të fshihen.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
sq_AL: Këtu janë %s pjesë hyrëse të pa nevojshme që mundet të fshihen.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
sq_AL: Këtu janë %s pjesë cilësimesh gjuhësore të pa nevojshme që mundet të fshihen.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
sq_AL: Këtu janë %s pjesë antarësh që mundet të fshihen.

en: There are no participants to be exported.
sq_AL: Nuk ka pjesëmarrës për t'u eksportuar.

en: There are no questions in this survey
sq_AL: Nuk ka pyetje në këtë anketë

en: There are no unmapped attributes
sq_AL: Nuk ka atribute të pa lidhura

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
sq_AL: Ka dy mënyra për të ndaluar një anketë. Ju lutem lexoni me kujdes dy opsionet e mëposhtëme dhe zgjidhni më të përshtatshmen për rastin tuaj.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
sq_AL: Ka akoma {EMAILCOUNT} email per t'u derguar.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
sq_AL: Ka {NUMBEROFQUESTIONS} pyetje në këtë anketë.

en: There is 1 question in this survey
sq_AL: Ka 1 pyetje në këtë anketë

en: There is already a recorded answer for this token
sq_AL: Ka tashme nje pergjigje rregjistruar ne rekord per kete tabele "token"

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
sq_AL: Ndodhet nje hyrje me nje token te njejte ne tabele. I njejti token nuk mund te perdoret per nje sasi te madhe hyrjesh.

en: There is no matching survey.
sq_AL: Nuk ka nje sondazh te tille

en: There was a problem updating the user permissions.
sq_AL: Pati një problem me përditësimin e të drejtave të përdoruesit.

en: There was an error using the Google API.
sq_AL: Ndodhi një gabim gjatë përdorimit të Google API

en: Third choice
sq_AL: Zgjedhja e tretë

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
sq_AL: Kjo ZIP nuk permban resurse te vlefshme. Importi deshtoj

en: This action need confirmation.
sq_AL: Nevojitet konfirmimi për këtë veprim.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
sq_AL: Dosja nuk eshte disje ZIP e vlefshme .Importi deshtoj

en: This file type is not allowed to be uploaded.
sq_AL: Ky lloj skedari nuk lejohet të ngarkohet.

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
sq_AL: Ky grup nuk ka pyetje. Ju duhet të shtoni pyetje në këtë grup përpara se ta shikoni.

en: This group does not contain any question(s).
sq_AL: Ky grup nuk përmban ndonjë pyetje.

en: This invitation has already been used.
sq_AL: Kjo ftesë është përdorur një herë.

en: This invitation is not valid anymore.
sq_AL: Kjo ftesë nuk është më e vlefshme.

en: This invitation is not valid yet.
sq_AL: Kjo ftesë nuk është akoma e vlefshme.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
sq_AL: Ky eshte nje sondazh i rezervuar, keshtuqe ju duhet te keni nje Token te vlefshem per te marre pjese. Ju lutemi te kontaktoni administratorin per ndihme.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
sq_AL: Kjo është një anketë e kyçur. Ju nevoitet një tokën e vlefshme për të marë pjesë.

en: This is not a .csv file.
sq_AL: Ky nuk është një skedar .csv.

en: This is some help text for this question.
sq_AL: Ky është një tekst ndihmës për këtë pyetje.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
sq_AL: Ky emer tashme ka qene i perdorur per kete kerkim. Ju duhet te perdorni nje emer ruajtjeje unik

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
sq_AL: Ky proces do te fshije kete kerkim, dhe te gjithe grupet e lidhura me te si pyetjet, pergjigjet dhe konditat

en: This question does not have a question 'type' set.
sq_AL: Kjo pyetje nuk eshte e tipit pyetje

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
sq_AL: Kjo pyetje ka nje kusht, megjithate ky kusht bazohet ne pyetjen qe shfaqet pas saj

en: This question is always shown.
sq_AL: Kjo pyetje shfaqet gjithmonë.

en: This question is mandatory
sq_AL: Duhet patjetër të jepni një përgjigje për këtë pyetje

en: This question requires answers, but none are set.
sq_AL: Kjo pyetje kërkon përgjigje, por asnjë nuk është vendosur.

en: This response ID is invalid.
sq_AL: Ky ID i përgjigjes është i pavlefshëm.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
sq_AL: Ky kerkim ka nje tabele te tipit Hyrje te shoqeruar me te. Nese ju e fshini kete kerkim kjo tabele do te fshihet. ne rekmandojme qe ju ta eksportoni ose t'i beni backup ketyre tabelave te tipit "tokens" perpara fshirjes se kerkimit.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
sq_AL: Kjo anketë nuk është aktivizuar. Nuk ka rezultate për të shfletuar.

en: This survey is active but expired.
sq_AL: Ky sondazh eshte aktiv por i skaduar

en: This survey is anonymous.
sq_AL: Kjo anketë është anonime.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
sq_AL: Kjo anketë aktualisht nuk është aktive. Ju nuk do të jeni në gjendje t’i ruani përgjigjet.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
sq_AL: Kjo anketë nuk eshte akoma aktive. Përgjigja juaj nuk mund te ruhet

en: This survey is not yet started.
sq_AL: Kjo anketë nuk ka filluar akoma.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
sq_AL: Ky kerkim tani eshte aktiv, dhe pergjigjet mund te rregjistrohen ne rekorde

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
sq_AL: Konfigurimi i anketës nuk u importua: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
sq_AL: Kjo anketë përdor përgjigje anonime, kështuqë ju nuk mund të përditësoni përgjigjen tuaj.

en: This will replace the existing text. Continue?
sq_AL: Kjo do te zevendesoje tekstin ekzistues. Te vazhdoj?

en: Three
sq_AL: Tre

en: Time limit
sq_AL: Kufiri i kohës

en: Time limit action
sq_AL: Veprimi me kohë të limituar

en: Time limit countdown message
sq_AL: Mesazhi i limituar me numërim mbrapsht

en: Time limit disable prev
sq_AL: Anulo limitin kohorë të kaluar

en: Time limit expiry message
sq_AL: Mesazhi për kohën e skaduar

en: Time statistics
sq_AL: Statikat e kohës

en: Timer
sq_AL: Koha

en: Timings will be saved.
sq_AL: Kohët do të ruhen.

en: Timings will not be saved.
sq_AL: Kohët nuk do të ruhen.

en: Title
sq_AL: Titulli

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
sq_AL: Titulli i nënpyetjes %s u përditësua në %s

en: Title:
sq_AL: Titulli:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
sq_AL: Për të ngarkuar imazhe ose përmbajtje tjetër duhet në fillim të ruani anketën tuaj.

en: Token
sq_AL: Hyrje

en: Token ID
sq_AL: Data e lejuar

en: Token code for this participant
sq_AL: Kodi i Token per pjesemarrsit

en: Token control
sq_AL: Kontrolli token

en: Tokens already exist for this survey.
sq_AL: Token-at ekzistojnë tashmë në këtë anketë.

en: Too low
sq_AL: Shumë pak

en: Tools
sq_AL: Veglat

en: Total
sq_AL: Totali

en: Total Errors
sq_AL: Gabimet gjithsej

en: Total Imported files
sq_AL: Totali i skedareve te importuar

en: Total attributes in the central table
sq_AL: Atributet totale në tabelën qendrore

en: Total number of files
sq_AL: Numri total i skedarëve

en: Total numbers of sent reminders
sq_AL: Numri total i përkujtimeve të dërguara

en: Total records in survey
sq_AL: Totali i elementeve per kete ankete

en: Total responses
sq_AL: Përgjegjjet totale

en: Transfer the surveys of this user to:
sq_AL: Bart anketat e këtijë përdoruesi tek:

en: Translate to
sq_AL: Përkthe në

en: Try again
sq_AL: Perpiqu perseri

en: Try again! Connection with database failed.
sq_AL: Provoni edhe një herë! Lidhja me databazën dështoi!

en: Try to submit again
sq_AL: Perpiqu ta kalosh perseri

en: Try with a bigger token length.
sq_AL: Provo me një token më të gjatë.

en: Turkish
sq_AL: Turqisht

en: Two
sq_AL: Dy

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
sq_AL: Shkruaj 'emrin' dhe fjalëkalimin që përdorët për të ruajtur anketën.

en: Type:
sq_AL: Tipi:

en: UJIS for Windows Japanese
sq_AL: UJIS per Windows Japonisht

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
sq_AL: Adresa pët heqjen dorë nga plotësimi

en: URL of the survey
sq_AL: URL e sondazhit

en: Unable to create directory `%s`.
sq_AL: Nuk mund ta krijoj direktorine `%s`.

en: Unable to insert record into survey table
sq_AL: Nuk mund të shtohet rreshti në tabelën e anketës

en: Uncertain
sq_AL: I pavendosur

en: Unchanged
sq_AL: I pandryshuar

en: Unknown error
sq_AL: Gabim i pa njohur

en: Unlimited
sq_AL: I pakufizuar

en: Unlimited administration permissions
sq_AL: Të drejta të pakufizuara për menaxhim

en: Update
sq_AL: Riperteri

en: Update scenario
sq_AL: Skenari i përditësimit

en: Update server busy
sq_AL: Serveri i përditësimit i zënë

en: Update token entry
sq_AL: Përditëso tokën

en: Upload
sq_AL: Ngarko

en: Uploading
sq_AL: Duke ngarkuar

en: Uploading LDAP Query
sq_AL: Lade LDAP Abfrage hoch

en: Use ComfortUpdate
sq_AL: Përdor ComfortUpdate

en: Use same default value across languages:
sq_AL: Përdor të njëjtën vlerë fillestare në gjuhë të ndryshme:

en: User
sq_AL: Perdorues

en: User ID
sq_AL: ID Përdoruesi

en: User added.
sq_AL: Perdoruesi u shtua

en: User does not exist in the group.
sq_AL: Përdoruesi nuk ekziston në grup.

en: User group successfully added!
sq_AL: Grupi i perdoruesve u shtua me sukses

en: User name:
sq_AL: Emri i përdoruesit

en: User registration at '%s'
sq_AL: Registrimi i përdoruesve në '%s'

en: Username
sq_AL: Emer perdoruesi

en: Username already exists.
sq_AL: Emri i perdoruesit tashme eksziston

en: Users
sq_AL: Perdoruesit

en: Uses left
sq_AL: Përdorime të mbetura

en: Uses left:
sq_AL: Përdorime të mbetura:

en: Valid from
sq_AL: Forma valide

en: Validation:
sq_AL: Vlefshmëri:

en: Value
sq_AL: Vlera

en: Value range allows missing
sq_AL: Rangu i vlerave lejon mungesat

en: Values:
sq_AL: Vlerat:

en: Vietnamese
sq_AL: Vietnamisht

en: View Saved but not submitted Responses
sq_AL: Shih pergjigjet e ruajtuar por jo te derguara

en: View response ID %d
sq_AL: Shikoni ID e përgjigjes %d

en: View response details
sq_AL: Shih detajet e  përgjigjes

en: View statistics
sq_AL: Shiko statistikat

en: View the statistics for this survey.
sq_AL: Shikoni statistikat për këtë sondazh.

en: View/read
sq_AL: Paraqit/lexo

en: Visit our website!
sq_AL: Vizito faqen tone te internetit.

en: Warn and move on
sq_AL: Paralamëro dhe vazhdo

en: Warning
sq_AL: Paralajmerim

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
sq_AL: Paralajmërim! Emaili bounce për Admin nuk u ruajt sepse nuk është i vlefshëm.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
sq_AL: Kujdes! Emaili i kthimit nuk u përditësia sepse nuk ishte i vlefshëm.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
sq_AL: Kujdes! Emaili i lajmërimit nuk u përditësua sepse nuk ishte i vlefshëm.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
sq_AL: Kujdes: Juve po perdorni akoma fjalekalimin standard ('password'). Ju lutemi te ndryshoni fjalekalimin dhe te hyni perseri.

en: Warnings
sq_AL: Paralajmërime

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
sq_AL: Na vjen keq por ju nuk keni te drejte ta beni kete.

en: We are sorry but your session has expired.
sq_AL: Na falni por edicioni juaj ka perfunduar

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
sq_AL: Ne rekomandojme qe perpara se ta fshini kete sondazh ju e eksportoni te gjithe kete kerkim nga ekrani kryesor i administrimit

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
sq_AL: Ne rekomandojme qe perpara se ta fshini, te eksportoni te gjithe kete sondazh nga faqja kryesore e administrimit.

en: Welcome %s!
sq_AL: Mirëseerdhët %s!

en: Welcome message:
sq_AL: Mesazhi mirëseardhës:

en: Welcome:
sq_AL: Mirësevini:

en: Welsh
sq_AL: Galisht

en: When an imported record matches an existing record ID:
sq_AL: Kur ID e nje regjistrimi te importuar perkon me ID e nje regjistrimi ekzistues:

en: Writable
sq_AL: I shkruajtshëm

en: Year
sq_AL: Vit

en: Yes
sq_AL: Po

en: Yes - Delete Them!
sq_AL: Po - Fshiji!

en: Yes/No
sq_AL: Po/Jo

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
sq_AL: Ju jeni duke eliminuar tere kushtezimet e perdorura ne pyetjet e ketij sondazhi

en: You are about to delete this survey
sq_AL: Jeni duke fshirë këtë sondazh

en: You are not a participant in this survey.
sq_AL: Ju nuk jeni pjesëmarës në këtë sondazh.

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
sq_AL: Nuk lejohet të modifikoni të drejtat tuaja.

en: You are not authorized to delete questions.
sq_AL: Ju nuk jeni i autorizuar të fshini këtë pyetje.

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
sq_AL: Ju mund të ngarkoni një anketë që keni ruajtur më parë nga ekrani

en: You can upload %s under %s KB each.
sq_AL: Ju mund të ngarkoni %s ndër %s cdo KB.

en: You can't copy a question if the survey is active.
sq_AL: Ju nuk mund të kopjoni pyetje për sa kohë anketa është aktive.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
sq_AL: Nuk mund të anonimizohen përgjegjjet kur përdoret përgjegjjet e bazuara në Token.

en: You cannot delete the last answer option.
sq_AL: Ju nuk mund të fshini opsionin e fundit të përgjigjes.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
sq_AL: Nuk mund të vazhdoni me vijimin e pyetësorit pa shkruar një përgjigje për një ose disa pyetje.

en: You did not answer to the security question.
sq_AL: Ju nuk ju përgjigjet pyetjes së sigurisë.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
sq_AL: Ju jeni hequr nga lista qendrore e pjesmarrësve për këtë faqe

en: You have already completed this survey.
sq_AL: Ju e keni plotësuar tashmë këtë anketë

en: You have been removed from the central participants list for this site
sq_AL: Ju jeni hequr nga lista e pjesmarrësve kryesor të kësaj faqeje

en: You have not selected a survey
sq_AL: Ju nuk keni zgjedhur një anketë

en: You have to select a file.
sq_AL: Ju duhet të zgjidhni një skedarë.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
sq_AL: Mund te regjistroheni per kete ankete neqoftese deshironi te merrni pjese.

en: You must be registered to complete this survey
sq_AL: Ju duhet te jeni i rregjistruar per ta kompletuar kete ankete

en: You must supply a name for this saved session.
sq_AL: Ju duhet te jepni nje emer per kete seskion te ruajtur

en: You must supply a password for this saved session.
sq_AL: Ju duhet te jepni nje fjalekalim per kete seksion te ruajtur

en: You need to add questions
sq_AL: Ju nevojitet te shtoni pyetje

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
sq_AL: Ju duhet te ngarkoni %s më shumë skedarë për këtë pyetje.
    Jeni i sigurt se dëshironi të dilni?

en: You should have a great time doing this
sq_AL: Duhet të keni kohë të mjaftueshme për ta bërë këtë

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
sq_AL: Duhet të shënoni emrin(at) e tabelës(ave) në rast nevoje për të aksesuar më vonë këtë informacion

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
sq_AL: Ju duhet të aktivizoni sondazhin vetëm kur të jeni absolutisht të bindur që konfigurimi i sondazhid tuaj perfundoi dhe nuk ka nevojë për ndryshime.

en: Your Choices
sq_AL: Zgjedhjet tuaja

en: Your Ranking
sq_AL: Renditjet tuaja

en: Your answer
sq_AL: Përgjegjja e juaj

en: Your passwords do not match.
sq_AL: Fjalekalimt tuaja nuk korrespondojne

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
sq_AL: Gjuha juaj e preferuar do të përdoret gjatë gjith procesit të instalimit.

en: Your response table will be renamed to:
sq_AL: Tabela e përgjigjjeve do të ri-emërohet në:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
sq_AL: Pergjigjet tuaja nuk kane humbur, ato jane postuar me nje email per tek administratori i kerkimit dhe do te hidhen ne bazen tone te te dhenave me vone.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
sq_AL: Sondazhi juaj mund te eksportoje te dhenat e Hyrjeve me cdo pergjigje. Zgjidhni ndonje fushe shtese qe do te deshironit te eksportoni.

en: Your survey responses have been recorded.
sq_AL: Përgjigjet e këtij pyetësori janë ruajtur.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
sq_AL: Pergjigjet tuaja jane ruajtur me sukses. Ju do merrni nje mesazh si konfirmim. Ju lutemi te ruani fjalekalimin tuaj, pasi ne nuk do te jemi ne gjendje t'ua kujtojme serish.

en: Your survey was successfully saved.
sq_AL: Sondazhi juaj u ruajt me sukses

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
sq_AL: Anketa do të ruhet me atë emër dhe fjalëkalim, dhe mund të përfundohet më vonë duke hyrë me të njëjtin emër dhe fjalëkalim.

en: Your time to answer this question has expired
sq_AL: Koha për tu përgjigjur kësaj pyetje skadoi

en: Your user data for accessing %s
sq_AL: Të dhënat e tua të përdoruesit për të hyrë %s

en: Zoom level
sq_AL: Shkalla zmadhuese

en: and
sq_AL: dhe

en: at question
sq_AL: në pyetjen

en: d.m.yyyy
sq_AL: d.m.vvvv

en: dd-mm-yyyy
sq_AL: dd-mm-vvvv

en: dd.mm.yyyy
sq_AL: dd.mm.vvvv

en: dd/mm/yyyy
sq_AL: dd/mm/vvvv

en: directory
sq_AL: direktoriumi

en: having a valid email address
sq_AL: duhet pasur email adresë të vlefshme

en: hours
sq_AL: orët

en: is
sq_AL: është

en: is NOT
sq_AL: NUK është

en: is greater than
sq_AL: është me i/e madhe se

en: is greater than or equal to
sq_AL: është më i/e madhe baraz me

en: is less than
sq_AL: është më i/e vogël se

en: is less than or equal to
sq_AL: është më i/e vogël ose e barabartë me

en: minitab method
sq_AL: Metoda-minitab

en: mins
sq_AL: minutat

en: mm-dd-yyyy
sq_AL: mm-dd-vvvv

en: or
sq_AL: ose

en: page
sq_AL: faqe

en: responses
sq_AL: përgjigjjet

en: seconds
sq_AL: sekondat

en: selected
sq_AL: selektuar

en: table
sq_AL: tabela

en: yyyy-mm-dd
sq_AL: dd.mm.vvvv

en: yyyy.mm.dd
sq_AL: vvvv.mm.dd
